Bir şeyin ilk sürümü hep daha iyi oluyor

Arkadaşlar bilmiyorum size nasıl geliyor ama bir oyun veya yazılımın ilk sürümleri daha iyi oluyor güncelleme ile çöp ediyorlar nedense misal Zula ilk çıktığı zamanlar çok güzeldi fakat bozdular bir de telefon yazılımdan örnek verim ilk One UI 1.0 güzeldi iOS 10'lar falan harikaymış neden güncelleme ile çok kötü yapıyorlar hani adamlar ilerleyeceklerine kötü yapıyorlar. Her şeyin kapalı beta veya ilk sürümü çok iyi oluyor.

Arkadaşlar bilmiyorum size nasıl geliyor ama bir oyun veya yazılımın ilk sürümleri daha iyi oluyor güncelleme ile çöp ediyorlar nedense misal Zula ilk çıktığı zamanlar çok güzeldi fakat bozdular bir de telefon yazılımdan örnek verim ilk One UI 1.0 güzeldi iOS 10'lar falan harikaymış neden güncelleme ile çok kötü yapıyorlar hani adamlar ilerleyeceklerine kötü yapıyorlar. Her şeyin kapalı beta veya ilk sürümü çok iyi oluyor.
İlk sürüm değil geliştiriciler uygulama veya oyunlarına yeni bir özellik getirmek için saçmaladıklarında sorun başlıyor.

One UI 1(örnek vereceğim cihazda One UI 2 ile başlıyor) ile One UI 4 arasındaki fark çok fazla. En basitinden kendi telefonum S20'den örnek verirsem 20% bedava performans veriyor Android 9'dan Android 12'ye geçiş. Aynı donanımda bizzat yaşadım. Benchmarklar da doğruluyor;

1663876053250.png

One UI 2 ile geliyor olması lazım cihaz. Android 10 oluyor. Şu anda Android 12 yüklü yani One UI 4. Arada 20% performans artışı var. Arayüzdeki artışları saymıyorum bile. Telefonu güncellemeyle adam ettiler neredeyse.

İlk sürüm değil geliştiriciler uygulama veya oyunlarına yeni bir özellik getirmek için saçmaladıklarında sorun başlıyor.

Özellik ayağına bitiriyorlar.

One UI 1 ile One UI 4 arasındaki fark çok fazla. En basitinden 20% bedava performans veriyor Android 9'dan Android 12'ye geçiş. Aynı donanımda bizzat yaşadım.

A10'u ilk çıktığı zaman almıştım on numaraydı One UI. Şu an A03 var Android 11 rezallet.

Yeni konular

Geri
Yukarı