"Bir sorun ile karşılaştık cihazınızı tekrar başlatacağız." hatasından sonra bilgisayar açılmıyor

Bykozmos

Hectopat
Daha fazla  
IMG_20210921_104825.jpg

Bilgisayar açıkken, bir sorun ile karşılaştık cihazınızı tekrar başlatacağız sorunu aldım. Hatadan hemen sonra bilgisayar kapandı açıldı fakat monitör siyah ekranda kaldı ve klavye mouse çalışmadı.

IMG_20210921_104846.jpg

Sisten açık ve her şeyi düzgün takılı olmasına rağmen USB çoğaltıcının ışığı yanarken monitördan görüntü ve klavye, fareden ışık alamadım.

IMG_20210921_104903.jpg

Bilgisayarım bu sorun yokken mavi ışığın hemen üstündeki BIOS pili ışığı kırmızı olarak yanarken şimdi sönük olduğunu fark ettim. Sorunu tam olarak anlayamadım BIOS pilinde oldugundan şüpheliyim konu hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. (Sistem UEFI)

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600GHz.
Ankart: MSI B550M Pro.
Ekran kartı: Palit Gaming Pro GeForce GTX 4 GB.
SSD: Western Digital WD Blue SN550 500GB.
RAM: G.Skill 8 GB 3300MGHZ.
Kasa: MSI MAG Forge 100R.
Güç kaynağı: Shpv2 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasanın elektrik ile olan bağlantısını kesin. Güç tuşuna basılı tutun 20 sn. kadar, kasadaki statik elektriği atın. Daha sonra BIOS pilini çıkarıp geri takın. Kasaya güç vermeden önce çoğaltıcıları de-aktif edip klavye ile fareyi kasa USB'sine takıp o şekilde güç verin ve açmayı deneyin.

Kasanın elektrik ile olan bağlantısını kesin. Güç tuşuna basılı tutun 20 sn. kadar, kasadaki statik elektriği atın. Daha sonra BIOS pilini çıkarıp geri takın. Kasaya güç vermeden önce çoğaltıcıları de-aktif edip klavye ile fareyi kasa USB'sine takıp o şekilde güç verin ve açmayı deneyin.

Düzelmedi maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu anki durumu yazar mısınız? Gücü verdiğinizde fanlar dönüyor mu? Ekran kartında bir tepki var mı? Monitöre no Signal yazısı geliyor mu ya da ne geliyor monitör tepkisi nedir?

Yine aynı değişen bir şey olmadı. Fanlar dönüyor USB çoğaltıcı yanıyor ama monitör no Signal ve klavye farede ışık yok.

Yine aynı değişen bir şey olmadı fanlar dönüyor USB çoğaltıcı yanıyor ama monitör no Signal ve klavye mouse da ışık yok

Monitörde no Signal yazıyorsa RAM belleklere geçelim. Sanırım tek 8 GB kullanıyorsunuz. Onu çıkarıp sarı kısmı silgi ile temizleyin, eliniz o kısma temas etmesin. Temizledikten sonra aynı yuvada deneyin çalışmazsa öteki yuvalarda deneyin. No Signal uyarısı için arıca VGA kablonuzu kontrol edin. Tam taktığınıza emin olun.

Monitörde no Signal yazıyorsa RAM belleklere geçelim. Sanırım tek 8 GB kullanıyorsunuz. Onu çıkarıp sarı kısmı silgi ile temizleyin, eliniz o kısma temas etmesin. Temizledikten sonra aynı yuvada deneyin çalışmazsa öteki yuvalarda deneyin. No Signal uyarısı için arıca VGA kablonuzu kontrol edin. Tam taktığınıza emin olun.

No Signal yazmıyor, ekran sadece karanlık ve kırmızı ışık yanıp sönüyor.

Gördüğüm kadarıyla Debug LED yanmış. Yanan LED ne LED'i? Orada CPU, GPU vb. değerler y

Gördüğüm kadarıyla Debug LED yanmış. Yanan LED ne LED'i? Orada CPU, GPU vb. değerler yazar.

Hangi LED'den bahsettiğinizi anlayamadım hocam. Anakartın üstündeki ışıktan mı bahsettiniz tam olarak?

Geri
Yukarı