"Bir sorun ile karşılaştık cihazınızı tekrar başlatacağız." hatasından sonra bilgisayar açılmıyor

Bykozmos

Hectopat
Daha fazla  
IMG_20210921_104825.jpg

Bilgisayar açıkken, bir sorun ile karşılaştık cihazınızı tekrar başlatacağız sorunu aldım. Hatadan hemen sonra bilgisayar kapandı açıldı fakat monitör siyah ekranda kaldı ve klavye mouse çalışmadı.

IMG_20210921_104846.jpg

Sisten açık ve her şeyi düzgün takılı olmasına rağmen USB çoğaltıcının ışığı yanarken monitördan görüntü ve klavye, fareden ışık alamadım.

IMG_20210921_104903.jpg

Bilgisayarım bu sorun yokken mavi ışığın hemen üstündeki BIOS pili ışığı kırmızı olarak yanarken şimdi sönük olduğunu fark ettim. Sorunu tam olarak anlayamadım BIOS pilinde oldugundan şüpheliyim konu hakkında düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu olurum. (Sistem UEFI)

Hangi ledden bahsettiğinizi anlayamadım hocam anakartın üstündeki ışıktan mı bahsettiniz tam olarak
İşlemcinizde dahili GPU yok o yüzden ekran kartını çıkarıp deneyin diyemiyorum. Enes hocamın dediği ana kart üzerindeki ışık. Bakarsanız eğer hangisi yanıyor diye daha iyi bilgi verebilir kendisi.

Hangi LED'den bahsettiğinizi anlayamadım hocam. Anakartın üstündeki ışıktan mı bahsettiniz tam olarak?

Evet, o yanan minik LED değerleri önemli. Hangi LED'in yandığını söylemeniz yararımıza.

CPU'yu yerinden çıkarıp tekrar takın. Soğutucuyu da çok sıkmamaya çalışın. Ayrıca CPU güç kablosunun sağlamlığını kontrol edin, gerekirse PSU'da ek kablo varsa onunla değişin.

CPU'yu yerinden çıkarıp tekrar takın. Soğutucuyu da çok sıkmamaya çalışın. Ayrıca CPU güç kablosunun sağlamlığını kontrol edin, gerekirse PSU'da ek kablo varsa onunla değişin.

Sorunun işlemcide ya da güç kaynağında mı olduğunu düşünüyorsunuz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı