"Bir sorun oluştuğundan PIN'iniz kullanılamıyor" hatası

Merhabalar, aynı problemle karşılaştım. Shift+restart denedim yine şifre sordu. Şifremi doğru girmeme rağmen şifre yanlış dedi. En son format atacakken ISO nun içinde cihazınızı onarın kısmını gördüm. Oradan deneyebilirsiniz.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz.
Bunun için;

BIOS'tan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz. Güvenli modla denedim demişsin fakat bu şekilde yapmamış olabilirsin. Tekrar denemekten zara gelmez.

Bunun için;

BIOS'tan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Bu Windows 10 son sürüm için. Ve bazı sebeplerden dolayı güvenli moda giremeyenlerin sorununa çözüm olmayabilir ama demekten zarar gelmez. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Merhaba bayağı uzun zaman olmuş siz bu yazıyı yazalı ancak bugün karşılaştığım sorunu çözdü. Teşekkür ederim.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz.
Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google Chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit.Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz. Güvenli modla denedim demişsin fakat bu şekilde yapmamış olabilirsin. Tekrar denemekten zara gelmez.

Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, SHIFT tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar SHIFT tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiç bir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiç bir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına bir kaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google Chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne bir kaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Bu Windows 10 son sürüm için. ve bazı sebeplerden dolayı güvenli moda giremeyenlerin sorununa çözüm olmayabilir ama demekten zarar gelmez. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.
Hocam bir tek senin yöntem tuttu bende format atmadan hallettim eline emeğine sağlık kaybolan verim de yok

aynı hatayı aldim ve 1 saatin sonunda kendim çözdüm anlatiyorum
1. ekranda shift tusu + yeniden başlatı secin (açılanana kadar shift tusuna basili tut)
2. sorun gider >başlangıc onarma> komut istemi ile başlat.
3. komut istemi ile bilgisayar yeniden başlicak . komut istemine msconfig yaziyoruz+ enter
4 .hizmetler sekmesine gelin >tümünü etkinleştir diyip > uygulaya tiklayın pc reset alcak
sorununuz çözülmüş olacak şifrenizi yazıp girebilrisiniz

Cmd ekranı gelmiyor e postam ve şifre ekranı geliyor şifremi giriyorum fakat yanlış diyor kaç kere şifremi değiştirip denedim fayda etmedi şifre yanlış diyor gelişmek seçeneklerde neye tıklasam e posta şifre ekranına atıyor orda da şifre yanlış uyarısı veriyor lütfen yardımcı olun sıfırlamadan kurtulayım

Yeni konular

Geri
Yukarı