"Bir sorun oluştuğundan PIN'iniz kullanılamıyor" hatası

Format atmadan ya da sistem geri yüklemesi yapmadan çözülebilir mi? Silinmemesi gereken dosyalarım var ve sistem geri yüklemesi yapmama izin vermiyor. Sistem ayarlarını sıfırlayabilecek bir kod veya benzeri bir şey yok mu?

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz.
Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google Chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit.Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz. Güvenli modla denedim demişsin fakat bu şekilde yapmamış olabilirsin. Tekrar denemekten zara gelmez.

Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, SHIFT tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar SHIFT tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan SORUN GİDERME diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan GELİŞMİŞ SEÇENEKLER seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden SİSTEM GERİ YÜKLEME'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiç bir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiç bir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına bir kaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google Chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne bir kaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Bu Windows 10 son sürüm için. ve bazı sebeplerden dolayı güvenli moda giremeyenlerin sorununa çözüm olmayabilir ama demekten zarar gelmez. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.
Hocam çok teşekkür ederim. Ben de denedim benim de belgelerim de herhangi bir silinme vesair olmadı.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz.
Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz. Güvenli modla denedim demişsin fakat bu şekilde yapmamış olabilirsin. Tekrar denemekten zara gelmez.

Bunun için;

BIOS'dan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Bu Windows 10 son sürüm için. Ve bazı sebeplerden dolayı güvenli moda giremeyenlerin sorununa çözüm olmayabilir ama demekten zarar gelmez. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Hangi noktayi geri yukleyecegini sormasi gereken Bolu'mde bana.
Kullanici adimin yazdigi bir secenek veriyor ve sifre istiyor tekrar. Ne yapmam gerekiyor?

Herkese merhabalar öncelikle. BIOS pilini çıkarttığım için ben de aynı sorunla karşı karşıya kaldım. Çözümü ise şu şekilde buldum; Eğer sistem geri yükleme noktası oluşturduysanız, sistem geri yükleme yapabilirsiniz. Veya sıfırlama yaparak (Dosyalarınızı koruyabileceğiniz bir seçenekte mevcut.) Pin sorunundan kurtulabilirsiniz.

Format attığınızda düzeldi mi acaba?

Dün yaşadım Windows 10 kurulum USB'si hazırlayın (kullandığınız sürüme uygun kurulum USB'si hazırlayın) USB üzerinden boot edin sonra dil ayarını seçin bir sonraki aşamada sol altta bilgisayarımı onarın seçeneğine basın daha sonra gelen ekranda sorun gider oradan sistem geri yükleme oradan son geri yükleme noktasını seçin bilgisayarın hızına göre 10 15 dk sürüyor işlem bitince eski pın ınızı girin ve açılacaktır.

Evet arkadaşlar sorunuzun cevabı bende...
Öncelikle bilgisayarınızı tanılama başlangıcı ile çalıştırmak istediyseniz ve pın korumanız var ise bu sistemi devre dışı bıraktığınız için bilgisayarınızda pın ekranınız gelmiyor. Bunun çözümü format atmak vs değil.
Öncelikle bilgisayarınızı Shift tuşuna basılı tutarak sistem kurtarma modunda başlatın.
Daha sonra gelişmiş seçeneklerden komut istemini başlatın. Buradaki kod şu şekilde sırası ile.
C:
CD Windows.
CD System32.
Komut satırı C:\windows>system32'ye geldiğinde "ren utilman.exe ren utilman1.exe" komutlarını yazıyoruz. Tabii ki yazarken " çift tırnakları silerek yazıyoruz. Bir sonraki komutumuz da "ren cmd.exe utilman.exe" olacak. Sonra Windows'a devam ediyorum ve yeniden başlatıyorum. Yeniden başlattıktan sonra CMD otomatik olarak açılacak. Sonrasında C:\windows>system32'ye gelerek buradan "msconfig.exe" yi başlatarak normal başlangıca getirebilirsiniz başlangıç ayarını.

aynı hatayı aldim ve 1 saatin sonunda kendim çözdüm anlatiyorum
1. ekranda shift tusu + yeniden başlatı secin (açılanana kadar shift tusuna basili tut)
2. sorun gider >başlangıc onarma> komut istemi ile başlat.
3. komut istemi ile bilgisayar yeniden başlicak . komut istemine msconfig yaziyoruz+ enter
4 .hizmetler sekmesine gelin >tümünü etkinleştir diyip > uygulaya tiklayın pc reset alcak
sorununuz çözülmüş olacak şifrenizi yazıp girebilrisiniz

...
MSConfig sanırım tüm hizmetleri devre dışı bırak dedim ve bilgisayarı yeniden çalıştır dedim bilgisayar açılırken pin ayarla vs çalışmıyor asla giremiyorum. Başlangıç onarma çalışmıyor. Burada yazan hiçbir şey çalışmıyor sarece komut sistemini açabiliyorum orada da ne yazsam bulunamadı gibisinden bir şeyler diyor BIOS ile bir şeyler yapabilir miyim lütfen yardım...

...
MSConfig sanırım tüm hizmetleri devre dışı bırak dedim ve bilgisayarı yeniden çalıştır dedim bilgisayar açılırken pin ayarla vs çalışmıyor asla giremiyorum. Başlangıç onarma çalışmıyor. Burada yazan hiçbir şey çalışmıyor sarece komut sistemini açabiliyorum orada da ne yazsam bulunamadı gibisinden bir şeyler diyor BIOS ile bir şeyler yapabilir miyim lütfen yardım...
Kanka sorunun çözümü hdd değiştirmek. Ben yeni pc aldım direkt, zaten eski bi laptoptu.

Bunun için;

BIOS'tan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu sorunu format atmadan çözdüm ve gayet basit. Sistem geri yüklemesi yaparak çözebiliriyoruz. Güvenli modla denedim demişsin fakat bu şekilde yapmamış olabilirsin. Tekrar denemekten zara gelmez.

Bunun için;

BIOS'tan yapabilirsiniz ama ben size daha kolay olanın ve risksiz olanını söyleyeceğim. Bilgisayarımız açıldığında karşımıza çıkan ilk yer sağ alt köşede güç ayarlarının olduğu kısımdan yeniden başlat tuşuna, Shift tuşuna basılı tutarak basıyoruz (ekrana seçenekler gelene kadar Shift tuşuna basılı tutunuz). Ardından karşımıza çıkan kısımdan sorun giderme diye bir seçenek olması gerek bu seçeneği seçiyoruz. Buradan gelişmiş seçenekler seçeneğini seçiyoruz. Ardından karşımıza çıkan seçeneklerden sistem geri yükleme'yi seçiyoruz. Bundan sonra bilgisayarımız yeniden başlayacak ve size bir geri yükleme noktası soracak bu en son yüklediğiniz uygulama veya sizin kasıtlı yaptığınız bir noktadır. Buradan en yakın tarihli olanı seçmeniz sizin için iyi olacaktır. Hiçbir belgenize verinize zarar vermez sadece sistem ayarlarını geri yükler. Bu benim kendi tecrübem tam olarak böyle olmayabilir ama emin olun ben bunu 10 larca kez yaptım ve hiçbir dosyama veya belgeme zarar gelmedi. Seçtiğiniz geri yükleme noktasına birkaç kez tıklayarak etkilenecek programları görebilirsiniz yani şöyle en son Google chrom uygulmasını indirdiniz. Bu uygulamanın geri yükleme noktasını seçerseniz bu uygulama bozulur veya silinir. Bunun gibi uygulamalar zarar görür ve bunu geri yükleme noktasının üstüne birkaç kez tıklayarak veya etkilenen programları tara tuşuna basarak öğrenebilrsiniz. Tekrar söylüyorum belgeleriniz zarar görmez bazı uygulamalar ve sistem ayarları değişir. Bu değişimde belirlenen noktadakine geri dönüşden dolayıdır. Ardından sistem geri yüklemeyi başlatabilirsiniz, ileri gibi yönerge olabilir bunları siz yaparsınız.

Ben bu şekilde sorunu çözdüm. Bu Windows 10 son sürüm için. Ve bazı sebeplerden dolayı güvenli moda giremeyenlerin sorununa çözüm olmayabilir ama demekten zarar gelmez. Umarım yararlı olmuştur, geri dönüş yaparsanız sevinirim.

Merhaba aynı hatayı aldım dediklerinizi yapacaktım ama sistem geri yüklemeye girdikten sonra şifremi istiyor giriyor. Yanlış diyor, şifreyi sıfırlayıp tekrar denedim aynısı oluyor, yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Yukarı