Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanıyorum, müslümanım. Bu evren şans eseri 2 adet gezegenin çarpışması ile oluşamaz, çünkü oluşsa bile yaşam nasıl başlayacak ki? İnsanlar veya hayvanlar nasıl oluşacaktı yani Big Bang doğru olsa bile.
Okuldaki din hocan mı söyledi 2 gezegenin çarpıştığını? Big bang nedir iyice araştır, oku, öğren. Big Bang savunmuyorum ama yanlış biliyorsun, belki doğrusunu öğrenirsen fikirlerin değişir.

Okuldaki din hocan mı söyledi 2 gezegenin çarpıştığını? Big bang nedir iyice araştır, oku, öğren. Big bang savunmuyorum ama yanlış biliyorsun, belki doğrusunu öğrenirsen fikirlerin değişir.

Evrenin sıcak bir noktadan genişlemeye başlaması değil mi?(yanlışsam düzeltin lütfen)

Aylardır aksatmadan her gün düşündüğüm bir soru, bana götre her şeyin bir yaratacısı olması lazım. Mesela diyorlar ya Allah hep vardı diye, ben orada kuşkulanıyorum işte. Allah nasıl hep vardı, bir anda hiçbir şey yokken kendini mi yarattı? Bu tür sorulardan dolayı şu anda kafam boğuluyor.

Çünkü Allah zamanı yarattı. Hep vardı saçma bir kavram aslında. Geçmiş gelecek gibi kavramların olmadığını düşün. O şekilde.

Merak ettiğim şey tanrıyı kim tanrı yaptı ve onu kim yarattı da bizden üstün biri oldu.

Evrenin sıcak bir noktadan genişlemeye başlaması değil mi?(yanlışsam düzeltin lütfen)
Kısaca böyle açıklanabilir fakat bu konuda bilgisi olmayan insan anlayamaz bunu. Evren genişlemesiyle dünyanın yaratılmasının ne anlamı var diye düşünür. Big bang teorisini araştırıp okuması lazım.
Merak ettiğim şey tanrıyı kim tanrı yaptı ve onu kim yarattı da bizden üstün biri oldu.
Tanrıyı kimse yaratamıyor bu yüzden tanrı. Tanrı yaratılmamıştır, o evrenden ve zamandan öncedir. Tabii varsa.

Bak tanrı gibi birini zamanın içinde düşünmememiz lazım. Olmak, oluşmak, geçmiş, gelecek, zaman... Bunları da tanrı yarattı. Yani olmak fiilini oluşturan yine tanrı. Onu oluşan bir varlık gibi görmememiz lazım.

Bak tanrı gibi birini zamanın içinde düşünmememiz lazım. Olmak, oluşmak, geçmiş, gelecek, zaman... Bunları da tanrı yarattı. Yani olmak fiilini oluşturan yine tanrı. Onu oluşan bir varlık gibi görmememiz lazım.

O zaman o kim o oluşan varlık degilse ney neyin nesi nasıl oldu nereden geldi gitti vesaire.

TANRI tektir. TANRI'dan başka yaradan yoktur.
Muhammed, TANRI'nın kulu ve elçisidir.
TANRI'nın varlığına inanmakla kalmıyor biliyorum.

-Mutluluk, TANRI'ya teslimiyettir-

Arkadaşlar, soru başlıkta. Allah'ın veya başka bir tanrının varlığına inanıyor musunuz ve neden inaniyorsunuz?

Evrenin düzeninden olduğuna inanıyorum. Ayrıca arkadaşım su falı bakmayı biliyordu, birkaç kere yaparken görmüştüm. Tam doğru bilgi veriyor mu bilmiyorum ama kolye gibi bir şey alıp su dolu bardağın üstünde tutuyordu ve kolye hareket ediyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı