Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
O göktaşı oluşmasının bir sebebi var. Bu konuyu daha iyi anlamanız için göktaşlarının vs. nasıl oluştuğunu bilmemiz lazım. Mesela göktaşları bir gezegenin parçalanmasıyla oluşuyor, burada bir düzensizlik yok aslında. Çünkü düzen olduğu için oluşuyorlar.
Not: Kafamda kuruyorum ama cümleye nasıl geçireceğimi pek beceremiyorum. Siz anlamışsınızdır umarım.
Anladım hocam anlatmak istediğinizi ama diğer Gezegen, yıldız, kara delik falan bunlar tamamen düzensizliği gösteriyor. Düzenin olduğu yerde etrafta başı boş kara delikler vesaire gezmez. Mesela Türkiye'de Cumhurbaşkanı "düzen var" diyor ama etrafta katiller vesaire dolaşıyor.
Kuran'da "her şey düzen içindedir" yazıyor ama buradan bakınca hiçbir şey düzen içinde değil.

Anladım hocam anlatmak istediğinizi ama diğer Gezegen, yıldız, kara delik falan bunlar tamamen düzensizliği gösteriyor. Düzenin olduğu yerde etrafta başı boş kara delikler vesaire gezmez. Mesela Türkiye'de Cumhurbaşkanı "düzen var" diyor ama etrafta katiller vesaire dolaşıyor.
Kuran'da "her şey düzen içindedir" yazıyor ama buradan bakınca hiçbir şey düzen içinde değil.
Güzel örneklendirme hocam :D

Anladım hocam anlatmak istediğinizi ama diğer gezegen, yıldız, kara delik falan bunlar tamamen düzensizliği gösteriyor. Düzenin olduğu yerde etrafta başı boş kara delikler vesaire gezmez. Mesela Türkiye'de Cumhurbaşkanı "düzen var" diyor ama etrafta katiller vesaire dolaşıyor.

Hocam şöyle düşünün karadeliği değil ama günlük hayatta yaşanılması normal bir şeyden örnek vereyim. Mesela trafik kazası oldu ve kötü bir şey olduğu için kaos var diyorsunuz ama öyle değil çünkü o trafik kazasının olmasının bir sebebi var(şoförler dikkatli kullanmadığı için kaynaklı olabilir vs.)

Hocam şöyle düşünün karadeliği değil ama günlük hayatta yaşanılması normal bir şeyden örnek vereyim. Mesela trafik kazası oldu ve kötü bir şey olduğu için kaos var diyorsunuz ama öyle değil çünkü o trafik kazasının olmasının bir sebebi var(şoförler dikkatli kullanmadığı için kaynaklı olabilir vs.)
O şoför trafiğe uyum sağlayamadığı için kaza yapıyor ve çarptığı yerin uyumunu bozuyor.

Elhamdülillah Müslüman'ım. Koca evrenin kendi kendine oluştuğu yalanına beni kimse inandıramaz. Evrim teorisi falan bu yalanları desteklemek için sonradan uydurulmuştur. Dünyada başına kötü şeyler geldiği için bir yaratıcı olmadığına inananlar peygamberlerin hayatlarını incelesinler. Peygamberlerin dahi başına neler gelmiş biz kimiz ki? Dünyada kötü işler oluyorsa sorun islama göre yaşamayan insanlardadır.Sadece fikrimi belirttim yazdıklarıma ters cevap veren olursa kalbini kırarım.

O şoför trafiğe uyum sağlayamadığı için kaza yapıyor ve çarptığı yerin uyumunu bozuyor.

Trafiğe uyum sağlanamamasının nedeni insan olması, hiç hatası olmayan bir insan göremezsiniz. Ama sanırım siz benim dediğim şeyi anlamadınız çünkü anlasanız böyle konuşmazdınız, en iyisi YouTube gibi platformlardan kaos teorisinin ne olup olmadığını iyice kavrayın.
Not: Burada size yanlış bir şey demedim.

Evrim teorisi falan bu yalanları
Yapmayın lütfen ya. Yıl 2021, 2022'ye gireceğiz hâlâ yalanlıyor, gerçekleri görmüyorsunuz. Kur'an Evrimi yalanlamaz hatta destekler. Çok istiyorsan kanıtları atabilirim. Evrimi bilmem kaç senedir yalanlayamadınız. Evrim sürekli gelişen ve değişen bir yasadır. Aynı yer çekimi teorisi gibi. Teori teriminin anlamını bilmiyorsanız öğrenin. Burada Evrimi kanıtlayan 20 tane kanıt gösteririm.
Trafiğe uyum sağlanamamasının nedeni insan olması, hiç hatası olmayan bir insan göremezsiniz. Ama sanırım siz benim dediğim şeyi anlamadınız çünkü anlasanız böyle konuşmazdınız, en iyisi YouTube gibi platformlardan kaos teorisinin ne olup olmadığını iyice kavrayın.
Not: Burada size yanlış bir şey demedim.
Yok hocam, ben anladım bende size farklı bir örnekten yola çıkarak örnek verdim. Bak, başı boş kara delikler bir yıldızı yutarsa ve o yıldızın yörüngesi varsa o yıldızın uyumu bozulur. Diğer gezegenler yörünge dışına çıkarsa başı boş gezen gezegenler olur ve belki çarptığı gezegeni yörünge dışına bile çıkarabilir. Bunun gibi.

Bilmiyorum. Bir dine inanma gereği hiç hissetmedim veya bir dine mensup olmayı hiç düşünmedim. Allah varsa bile bu düşüncemi değiştireceğimi sanmıyorum.

Hocam dünyanın 4,6 milyar yıl yaşlarında olduğu söyleniyor. Bu boş gezen karadelikler de dün olmuş şeyler değil onlar da çok uzun süredir uzayda gezmekteler. Bu düzeni koruyup devam ettiren birisi olmasa 4.6 milyar yıldır neden bir karadelik, gök cismi gelip dünyayı yok etmedi veya yutmadı. Düzeni devam ettiren birisinin olması gerekiyor ki milyar yıllardır mevsimler, gece gündüz oluşuyor.

Elhamdülillah Müslüman'ım. Koca evrenin kendi kendine oluştuğu yalanına beni kimse inandıramaz. Evrim teorisi falan bu yalanları desteklemek için sonradan uydurulmuştur. Dünyada başına kötü şeyler geldiği için bir yaratıcı olmadığına inananlar peygamberlerin hayatlarını incelesinler. Peygamberlerin dahi başına neler gelmiş biz kimiz ki? Dünyada kötü işler oluyorsa sorun islama göre yaşamayan insanlardadır.Sadece fikrimi belirttim yazdıklarıma ters cevap veren olursa kalbini kırarım.
"Ben cahilim." yazabilirdin direkt, bu biraz uzun olmuş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı