Bir tanrının var olduğuna inanıyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz mizah ile bu konuyu inceleyen bir video. En başta önyargılı yaklaşmıştım ama gerçekten inanılmaz güzel anlatıyor konuyu. Buyurun;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
@Timur58 Neden gülücük attınız?
Sana gülmedim video güldüm 2018 yılında hatırladığım kadarıyla yine aynı komik geldi video. :)

Anneni kim doğurdu?
Onun annesini kim doğurdu?
Onun Annesini kim doğurdu?
Onu annesini kim yarattı?
😌

Bilemiyorum. Bir tanrı varsa o tanrı nasıl oluştu. Oluşmadıysa bile nasıl her şeye sahip. Bence tanrılara güç veren bir şey var ama o şeyde yoktan var mı oldu? Olduysa kimin istediği üzerine oldu bilemiyorum çok sıkıntılı.

Nasıl var olduğunu bende merak ediyorum ama çok kurcalamiyorum kafam yanlış yerlere gidebilir diye.
Biz dünyalılar olarak çok geri kalmış bir medeniyetin parçasıyız. Hatta insan olarak beynimizin bile yalnızca %2'sini kullanabiliyoruz. Bilim ve teknoloji ilerledikçe, ilahi kitaplara olan karşıtlık büyüyor. Bu yüzden dinleri mantıklı bulmuyorum. Dinler, tamamen insanları kullanmak için ortaya çıkmış, örgütsel yapılar gibi geliyor bana.

Tanrının ise var olup, olmadığı hakkında kesin bir yanıt vermek zor. Şimdilik sadece "bilmiyorum" diyebilirim.

"Geri kalmış medeniyet" dememdeki sebep, çok küçük olmamız. Ne kadar küçük olduğumuzu bilmeyenler şu videoyu ilk saniyeden itibaren seyredebilir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şu sonda çıkan renkli şeyler neydi? Bir de ben daha büyük gezegenler gösterilecek sandım bir baktim o gezegenlerde küçük kocaman saman yoluymus daha sonra daha fazlası geldi :D

Son düzenleme:
Okuldaki din hocan mı söyledi 2 gezegenin çarpıştığını? Big bang nedir iyice araştır, oku, öğren. Big Bang savunmuyorum ama yanlış biliyorsun, belki doğrusunu öğrenirsen fikirlerin değişir.
İnternette öyle yazıyordu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı