TikTok videoları hit uğruna insanlara birçok şeyi yaptırabiliyor. Bazı kişiler kendini rezil ediyorken bazıları da canından olabiliyor. TikTok birkaç ülkede birkaç gerekçe nedeniyle yasaklandı. Bazı ülkeler casus uygulama olarak değerlendiriyorken bazı ülkelerde etik olmayan içerikler içerdiği için yasakladı. Gelin, TikTok'u yasaklayan ülkelere bir göz atalım:
  • Hindistan (Hindistan'da TikTok'da dahil olmak üzere 59 Çin menşeli uygulama Hindistan'da yasaklandı.
  • Pakistan.
  • Amerika Birleşik Devletleri (Sadece kamu personeli ve güvenlik güçlerinin TikTok uygulamasını kullanması yasak).
  • Endonezya.
  • Bangladeş.
Ülkemizde TikTok kullanımı yasak değildir, bildiğim kadarıyla da henüz TikTok'u yasaklamak için bir yasa, kanun getirilmedi. TikTok uygulaması bir canın gitmesine sebep oldu. İstanbul'un Esenyurt semtinde iki genç kız kuzen, TikTok videosu çekmek için çatıya çıktı. Çatıdaki plastik panel kırıldı. Çatıdaki plastik panelin kırılması akabinde Kübra Doğan (23), çatıdan düştü. Genç kız kurtarılamadı, hayatını kaybetti.

Çatıdan düşen genç kızın amcası müteahhidin de kusuru olduğunu ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bozkurt ilçesinde bazı yeni yapılar yok oldu gitti. Ondan eski yapılanlar hala yerinde sağlamca duruyor. Burada ise niye eve test yaptırmadılar değil mi? Her şeye cevabınız var. Her şey lafla olmuyor. Kim çatıya çıkarken önlem alıyormuş boş laflar edeceğinize az düşünüp yazın. Burada suçlu insan değil güvensiz yapı. Eğer çatıdan düşse idi siz haklı olurdunuz.
Bak dostum evet oraya güvensiz ve mukavemetsiz bir yapı konulması büyük bir hata ancak sen ne olursa olsun önlemini almak zorundasın eğer çatı gibi bir yere eline telefon alıp bağıra bağıra müzik çala çala çıkıyorsan ve gram önlem almıyorsan burada suç sadece yapının olmaz bu şeye benziyor sana diyorlar ki bak bu yol tehlikeli bu yola gireceksen bile önlemini al sen önlemini almadan gidersen o yolda başına problem çıkması doğal değil mi?

Bozkurt ilçesinde bazı yeni yapılar yok oldu gitti. Ondan eski yapılanlar hala yerinde sağlamca duruyor. Burada ise niye eve test yaptırmadılar değil mi? Her şeye cevabınız var. Her şey lafla olmuyor. Kim çatıya çıkarken önlem alıyormuş boş laflar edeceğinize az düşünüp yazın. Burada suçlu insan değil güvensiz yapı. Eğer çatıdan düşse idi siz haklı olurdunuz.
Şimdi "Çatıda ne işleri varmış?" diyeceğim ama suçlusu yine ben olurum.

Bak dostum evet oraya güvensiz ve mukavemetsiz bir yapı konulması büyük bir hata ancak sen ne olursa olsun önlemini almak zorundasın eğer çatı gibi bir yere eline telefon alıp bağıra bağıra müzik çala çala çıkıyorsan ve gram önlem almıyorsan burada suç sadece yapının olmaz bu şeye benziyor sana diyorlar ki bak bu yol tehlikeli bu yola gireceksen bile önlemini al sen önlemini almadan gidersen o yolda başına problem çıkması doğal değil mi?
Evet ya %100 katılıyorum çatıya çıkıp dans ederken aklı neredeydi?
Tamam Allah koruyor ama önleminizi de alın diyor.

TikTok çekip ünlü olma işi.
Bende bundan bahsediyorum ama hala çatıda kullanılan "materyal" sağlam değil gibisinden söylemlerde bulunuyorlar.
Ne yani başka neden olsa haklı sırf TikTok için çıktığı için mi suçlu oluyor? Harikasınız gerçekten.
O çatıda bulunmaya mecbur değildi. Ayrıca, oraya o malzeme konurken insan taşısın diye değil, hava şartlarından binayı korusun diye konuyor. Ki, aman hiç olur mu? Çatıyı yapan kişi sorumlu zaten.(!)

@v1ncent

Ne yani başka neden olsa haklı sırf TikTok için çıktığı için mi suçlu oluyor? Harikasınız gerçekten.

Kanka başka bir neden için çıksa diyelim anteni tamir etmesi gerekiyor veya çatıda hayati bir problem olmuş diyelim ve düzelmesi gerek o zaman deriz ki evet burada bu plastiğin sağlam yapılması gerekiyormuş bu yüzden bir can kaybettik. Yine bu kadın içinde aynı şeyi söylüyorum. Keşke orada daha sağlam bir malzeme olsaymış da ölmeseymiş. Ancak kadının oraya çıkış amacı tamamen keyfiyet ve videodan da anlaşılacağı üzere gram dikkat yok. Bence bastığı yerin neresi olduğunu bile bilmiyordu oraya çıkarken. Neyse ben bu konuyu uzatmayacağım olan olmuş Allah rahmet eylesin yakınları ve ailesi için acı verici bir durum herkese iyi forumlar.

Gayet de TikTok ile alakası var, bu platforma içerik üretip "ünlü" olma hayalleriyle saçma sapan işler yapıyorlar.
Tamam o zaman ben de çıkayım önümde ne varsa basayım. Güvenlik önlemi de almayayım. Bir şey olursa yapı yüzünden.
Konudaki mesajları okurken tilt olmamak elde değil. Ya arkadaşım ortada ölen bir can var, ne anlatıyorsunuz? Tamam kadında da hata var, çıkmamalıydı oraya. Fakat bastığın an çöken dandik bir malzemeyi oraya yerleştiren müteahhite ne demeli? İşi TikTok denilen uygulamaya bağlamayın, oraya hangi amaçla çıkarsa çıksın yine düşecekti aşağı.
Bir de kahkaha atıyorlar, inanılmazsınız gerçekten. Forumun bu tür insanlarla dolu olması üzücü.

Ben çatıya çıkarken önlem alıyorum bastığım yere de çok dikkatli bakıyorum ve çatıya keyfi bir sebepten çıkmıyorum. Bunu canım istediği için yapmıyorum güvenlik için yapıyorum.

Geri
Yukarı