Bir uygulamayı farklı IP'ler ile tekrar açma işlemi nasıl yapılır?

Kaisey

Centipat
Kullandığım bir uygulama var, aynı bilgisayardan farklı IP'ler ile o uygulamaya aynı anda erişmem gerekiyor. Bunu VMware gibi programlar (sanal masaüstü) kullanmadan yapmam olanaksız mı? Bence bunun illaki bir yolu vardır. Yardımlarınızı bekliyorum.

Şey olabilir, sadece bir uygulamada çalışan bir VPN.

Son düzenleme:
ForceBindIP programı ile uygulamayı istediğiniz ağ üzerinden bağlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak aynı uygulama için bu ayarlanabilir mi tam olarak emin değilim. İsterseniz yine de forcebindip konusunu bir araştırın.

ForceBindIP programı ile uygulamayı istediğiniz ağ üzerinden bağlanmasını sağlayabiliyorsunuz. Ancak aynı uygulama için bu ayarlanabilir mi tam olarak emin değilim. İsterseniz yine de forcebindip konusunu bir araştırın.

Aslında evet, böyle bir program arıyordum. Teşekkür ederim. Bu program için girdiğimiz IP'leri neye göre giriyoruz? Bu uygulamayı bana biraz tanıtır mısınız?

Aslında evet, böyle bir program arıyordum. Teşekkür ederim. Bu program için girdiğimiz IP'leri neye göre giriyoruz? Bu uygulamayı bana biraz tanıtır mısınız?
Kullanımı şu şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kullanımı şu şekilde.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kullanımını anladım, lakin sanırım girdiğimiz IP ethernet kablosundan gelen IP. Ben farklı IP'ler girerek nasıl çalıştırabilirim? Farklı IP'leri nereden bulabilirim? Çünkü 3 4 tane IP gerekiyor bu durumda.

Kullanımını anladım, lakin sanırım girdiğimiz IP ethernet kablosundan gelen IP. Ben farklı IP'ler girerek nasıl çalıştırabilirim? Farklı IP'leri nereden bulabilirim?
Ben bunu farklı internet ile kullanarak yapıyordum. Yani ethernet ile modeme bağlıysam wifi ile mobil internete yada başka bir modemin wifi adresine bağlanıyordum. ( Yani iki farklı ISS ip oluyor)

ForceBindIP üzerinden local ip adresini gireceksiniz.

Örneğin Chrome için Ethernet , edge için Wifi üzerinden bir bağlantı yaptığınızda her iki browserda farklı iss ipleri üzerinden girmiş olacak.

Ama sizin durumunuzda sorun aynı uygulamada bunu yapmak. O konuda bir fikrim yok.

Ben bunu farklı internet ile kullanarak yapıyordum. Yani ethernet ile modeme bağlıysam wifi ile mobil internete yada başka bir modemin wifi adresine bağlanıyordum. ( Yani iki farklı ISS ip oluyor)

ForceBindIP üzerinden local ip adresini gireceksiniz.

Örneğin Chrome için Ethernet , edge için Wifi üzerinden bir bağlantı yaptığınızda her iki browserda farklı iss ipleri üzerinden girmiş olacak.

Ama sizin durumunuzda sorun aynı uygulamada bunu yapmak. O konuda bir fikrim yok.
Hocam, aynı uygulamada yapmayı çözerim gibime geliyor. Aynı programı tekrar kurarım, farklı isimler ile çalıştırmaya çalışırım, orası biraz karışık ama hallederim.

Az önce brave'de denemek için komutu yazdım, böyle bir hata verdi. Videoda gösterilen yere de atmışttım programı.
1711581763265.png

Hocam, aynı uygulamada yapmayı çözerim gibime geliyor. Aynı programı tekrar kurarım, farklı isimler ile çalıştırmaya çalışırım, orası biraz karışık ama hallederim.

Az önce brave'de denemek için komutu yazdım, böyle bir hata verdi. Videoda gösterilen yere de atmışttım programı.
Eki Görüntüle 2152493
komut penceresini yönetici olarak çalıştırıp system32 yolu üzerinde olup olmadığını kontrol edin.

eğer değilse komut penceresinde cd c:/windows/system32 yazarak o dizine gidin, daha sonra komutu yazın.

komut penceresini yönetici olarak çalıştırıp system32 yolu üzerinde olup olmadığını kontrol edin.

eğer değilse komut penceresinde cd c:/windows/system32 yazarak o dizine gidin, daha sonra komutu yazın.

Sorunu çözdüm, şimdi de o IP'yi tanımadı.

Komutu yazdıktan sonra Brave açılıyor, IP'mi kontrol ediyorum, lakin herhangi bir değişme söz konusu değil.

1711609880963.png

1711610413908.png

Bu programı da kullandım, Launch'a basınca normal IP olarak başlatıyor.

Dosya Ekleri

• 1711609595958.png
    1711609595958.png
    48,6 KB · Görüntüleme: 8
Son düzenleme:
Siz forcebindip ile direkt olarak ip adresi yazıp onun üzerinden bağlanacak sanıyorsunuz orada bir yanlış anlama söz konusu.

ForceBindIP ile sadece ağ adaptörünün ip adresini (yerel ip) yazacaksınız ve o program o ağ adaptörünün ip adresi üzerinden programı çalıştıracak.

Örnek veriyorum; Ethernet ile modeminize bağlısınız ve 192.168.1.5 yerel IP aldınız. Wifi adaptörü ile mobil internet yada başka bir modem (farklı bir internet sağlayıcısıyla) ile bağlandığınızda 192.168.2.6 yerel ip aldınız. ForceBindIP'de bu yerel ip adreslerinden birini girdiğiniz zaman program girdiğiniz ip hangi ağ adaptörüne aitse o interneti kullanacak ve o internet sağlayıcısının vermiş olduğu IP adresi üzerinden bağlı olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı