Bir uzun bir kısa hata sesi gelip bilgisayar açılmıyor

risen

Hectopat
Beş altı tane farklı marka ram denedim ama pc içindekinden farklı hepsinde bir uzun bir kısa hata sesi gelip bilgisayar açılmıyor. Bilgisayarda bir tane ram takılı onla aynı özelliklerde ram alsamda çalışmadı yardımlarınızı bekliyorum.

Şu an içindeki 1 tane RAM'i kullanınca çalışıyor mu?

Eğer bilgisayarında sorun var ise ve sen RAM değiştirmene rağmen hata alıyorsan bu RAM ile alakalı olmayabilir HDD ile alakası olabilir.

İçinde ram var şuan samsung marka. Ondan başka ram olmuyor. HDD ile alakalı değil. Değiştirdim çünkü harddisk'i. Yine de çalışmıyor başka ram'ler

Var olan RAM'i çıkarıp diğerlerini öyle denedin mi? Çünkü aynı marka model olmayan birden fazla RAM çalışmaz, hatta aynı marka model bile olursa çalışmayabilir birden fazla RAM takınca mutlaka kit olarak satılan RAM'leri almalısınız.

Bu sorunu yaklaşık bir sene önce yaşamıştım. Dediğin gibi HDD ile sandım başta ancak sorunun daha sonra anakarttan kaynaklandığı ortaya çıktı. Eğer imkanın varsa anakartı denemeni öneririm.

Sağlam olduğuna emin olduğunuz tek bir modül RAM'i anakartın klavuzundan hangi slota takılacağına bak ve yerleştir o slota.
Olmadı anakartın marka-model-versiyonunu yaz, biz nereye takacağını söyleyelim.

İstenilenleri yapmadığın sürece çözüme ulaşamazsın. Ekrana bir hata mesajı geliyor mu ? Yaz bunları, istenilen bilgileri ver.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı