Bir yazılım dili en düzgün nasıl öğrenilir?

serhatcandev

Megapat
Makaleler
15
Yer
İzmir
Selam arkadaşlar. Sorum basit. Şu an da JavaScript öğreniyorum ve ilk programlama dilim olduğu için zorlanıyorum. En çok duyduğum proje yaparak gelişmek. Zaten halihazırda proje yapıyorum ama başka öneriler varsa duymak isterim. Hem de yeni başlayacak arkadaşlar için de iyi bir konu olur. İyi sosyaller.

Selam arkadaşlar. Sorum basit. Şu an da JavaScript öğreniyorum ve ilk programlama dilim olduğu için zorlanıyorum. En çok duyduğum proje yaparak gelişmek. Zaten halihazırda proje yapıyorum ama başka öneriler varsa duymak isterim. Hem de yeni başlayacak arkadaşlar için de iyi bir konu olur. İyi sosyaller.
Farklı projeleri gözden geçir. Dosyaları paylaşılmış projeleri indir ve neleri ne için yaptıklarına bir bak.

En düzgün diye yazdığınız için söylüyorum; temelleriyle birlikte öğrenmek çalışma mantığıyla öğrenmek gerekir. Örneğin; JavaScript multithreading bir dil değil, nasıl asenkron çalışıyor? Kitap, video ve makale içerikler tüketildikten sonra kendi projelerinizi de yaptınız mı yolun büyük kısmı tamam. Bundan sonrası iş dünyasında ve bu işi yıllardır yapan insanların tecrübelerinden faydalanmakta bitiyor.

Selam arkadaşlar. Sorum basit. Şu an da JavaScript öğreniyorum ve ilk programlama dilim olduğu için zorlanıyorum. En çok duyduğum proje yaparak gelişmek. Zaten halihazırda proje yapıyorum ama başka öneriler varsa duymak isterim. Hem de yeni başlayacak arkadaşlar için de iyi bir konu olur. İyi Sosyaller.

Hocam şöyle söyleyeyim; kodu yapamıyorsanız biraz kafa yorun, olmuyorsa zorlamayın direkt internetten bakın. Programlamayı ya size birisi öğretecek ya da internetten yanlışlarınızın/eskiklerinize bakarak öğreneceksiniz. Yapamadığınız yerde "ya offf kafam basmıyor", demeyin. JavaScript değil de işin mantığını vb. öğrenmek adına Python/C# gibi dillerle belli bir kısma kadar öğrenip ardından hedefiniz ne geliştiricisi olmak ise ona uygun dil öğrenmek olsun. Siz şimdi JavaScript öğreniyorsunuz(bende öğreniyorum web alanında) ama bir bakmışsınızki sizin istediğiniz alana uygun değil. Bunların araştırmasını yapmak gerekiyor.

Veri yapıları ve algoritmaları da öğrenin. Ayrıca JS öğrenmeden önce HTML ve CSS öğrenin, bunlar çok basit olduğu için size bayağı yardımcı olacak.

Geri
Yukarı