Bir yere odaklanınca çift görüyorum

238950

Kilopat
Makaleler
3
Mesela bilgisayarın ekranına bakınca arkada kapı var, onu çift olarak görüyorum. Kardeşime de sordum sen de bir yere odaklanınca diğer nesneleri vs. çift görüyor musun diye, evet dedi. Sizde de öyle mi? Yoksa genetik bir hastalık mı acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesela bilgisayarın ekranına bakınca arkada kapı var, onu çift olarak görüyorum. Kardeşime de sordum sen de bir yere odaklanınca diğer nesneleri vs. çift görüyor musun diye, evet dedi. Sizde de öyle mi? Yoksa genetik bir hastalık mı acaba?
Tam anlayamadım ama ben bir yere odaklandığım zaman (örn: sineklik) arkasını bulanık görüyorum ya da sinekliğin arkasına baktığım da sinekliği bulanık görüyorum.

Sorunuzun cevabı basit: İlk başta annenize sorun hayır diyorsa babanıza sorun o evet derse genetik hastalıktır ya da tam tersi ise. İkisi de hayır diyorsa sorun sizde ikisi de evet diyorsa sıkıntı yok.

Tam anlayamadım ama ben bir yere odaklandığım zaman (örneğin: Sineklik) arkasını bulanık görüyorum ya da sinekliğin arkasına baktığım da sinekliği bulanık görüyorum.

Bir noktaya odaklanınca diğer yerleri bulanık görmek normal değil mi zaten?

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesele zaten odaklanmakla ilgili, bir sorun kaynaklı olmamalı. Siz bir noktaya odaklandığınız zaman öteki kısımlar blurlanır, çift görünmez. Göz muayenesi olmak zor bir şey değil. Endişeliyseniz kontrole gitmekte fayda var.

Yeni konular

Geri
Yukarı