Bira Bağımlılığı

İçme kardeşim! Biraz ağır olacak ama; alkollü içecekler ve sigaranın b+ktan pek bi farkı yok. (Evet, o anda çok keyif alıyorsun ancak bu keyif çok kısa sürüp ardında da pişmanlık getirir.)
İçme!
Ben sigara tiryakisiyim, her günüm pişmanlıkla geçiyor... (Bir çok kez bırakmayı denedim ama beceremedim bırakma işini)
Tabi sigaradan ders çıkararak alkola alıştırmadım kendimi. Çok nadir 1-2 bilemediniz 3 bira aldığım oluyor o da kafa dengi arkadaş olduğu zaman.

Bu forumda ne kadar bira içen varmış. Allaha Şükür ne sigaram ne alkölüm var.
Moderatör Ateşe Körükle gitmişsin. İçme Kardeşim kendine yazık edersin. İlerde çok pişman olursun çocukların senden nefret eder.

Sayın moderatör kişi; sigara ve alkol kullanımı; bağımlılığa neden olan, hem kullanan kişiye hem de çevresindekilere zarar veren alışkanlıklardır. Konuyu açan arkadaşın bu kötü alışkanlıklara başlamaması için daha sağlıklı yorumlar yapmanız gerekirken tam tersine teşvik ediyorsunuz. Sizden rica ediyorum yanlışa yanlışla gitmeyin.
Vergisi alınan içeceğin teşviği mi olur ...

Hocam işin gerçeği alkol bağımlılık yapıyor diyorlar ama ben inanmıyorum. Yani sigara gibi sürekli bi istek yaratmıyor. Bazen 3 günde 10 tane bira içersin, sonrasında 2 ay içmezsin ve tekrar 3-5 tane içersin. Ben bu şekilde içiyorum bir sıkıntı da olmuyor bağımlılık gibi.

Şahsi düşüncemi söylüyorum. Bir yönlendirme ve olumsuz örnek olmak maksadı ile yazmıyorum.
Yani, bazı tanıdıklarım var. Kıbrıs'tan şişesi 500 TL'ye içki getiriyorlar, akan paraların haddi hesabı yok. Hani illa içeceksen arkadaş ortamında bir bira iç. Boşaltım sistemine yardımcı oluyor sözde. Onun haricinde hepsi aynı kafayı yaptığı için enteresan isimli içkilere enteresen miktarlarda para ödemeni tavsiye etmiyorum. Asıl tavsiyem ise en güzel kafa, sağlam kafadır. İçeyim mi, içmeyeyim mi diye bir seçenek sunacaksan önüme içmemen taraftarıyım. Hele benim gibi çabuk bağımlı olan bir bünyen varsa hiç sınırlarını zorlama derim. Ben gofret yesem evelsi gün yemediğimde ellerim titriyor ve sinirli bir ruh haline bürünüyorum. Bir sigara içsem eminim ki tiryakisi olurum. Bu yüzden kendimi frenliyorum. Yani senin de çabuk bağımlı olan bir bünyen varsa sınırlarını hiç zorlama derim.

Sigaradan da içkiden de nefret ederim. Canın içki çekerse kafayı dağıt. Müzik dinle hatta müziği yapabiliyorsan kendin yap. Devamlılığı gelmediği sürece bağımlı olacağını sanmıyorum. İçki yerine ayran iç mesela:D Bende de ayran bağımlılığı var içtikçe içesim geliyor bir kere içince:D
Şaka bir yana bir derdin var ki içmişsin. O derdi ortadan kaldırmak en iyi çözüm olacaktır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı