Biraz içimi dökmek istiyorum

supangle

Zeptopat
Daha fazla  
Selam. Burada içimi döküp rahatlamak için bir şeyler yazacağım, istediğinizi yazabilirsininiz kötü/iyi falan.
İşte neyse ben 10 yaşındayken çizgi film falan izlerdim, haber saati falan gelince de haber kanalını açardım.
Bir gün çizgi film izleyeceğim zaman kanallara şifre koyulmuş ama kanalı değiştirmek istediklerinde hemen değiştiriyordum, bağımlı falan da değildim.
Neyse işte sonra babam eve bilgisayar almıştı ve o sıra yanlış hatırlamıyorsam GTA 5 vardı. Hiç görmemiştim ama ismini duymuştum.
Babam da Microsoft Store'nin dışına çıkmıyordu, GTA San Andreas almıştı ve ben onu GTA 5 zannederek oynuyordum fakat sonra bilgisayarı kaldırdılar.
İşte ilk telefon, tablet derken işte hep aldılar şöyle. Şimdi bu seneye geldik 16 yaşındayım ve babam telefonunu şarja takmamı isterken takayım dedim.
O zamanda babam hep telefonunu falan gizler, annem aldığı zaman bir telaş içinde olurdu. Ben de dedim ne var acaba?
Rehberi incelemek geldi aklıma ama çok vakit kaybederdim. WhatsApp aklıma gelen ilk uygulama oldu ve fransız numaralı mon bebe diye biri kayıtlıydı.
Çevirisi benim bebeğim oluyor galiba, mesajları falan silmişti. Ben de bunu bilgisayarımdan WhatsApp Web'ini açtım.
Tabii cihaz bilgi mesajı yolluyor, onu kapatmak lazımdı ki kapattım.

İlk önce babamın öyle bir şey yapacağını düşünmüyordum ki mesaj gelene kadar gün cumartesiydi ve babam işe gidiyordu.
Ben de serbest zaman gibi bilgisayar bakıyorum, sonra aklıma WhatsApp Web ve geldi bakayim dedim.
Düşündüğüm gibi sevgili gibi konuşuyorlardı. WhatsApp'dan kişilerde hep X XX XXX diye kaydedilmiş kişiler vardı böyle kadın resimli profilleri olan falan.
O gün onları öğrendikten sonra falan üzülmüştüm.

Tabii bunları da ekran görüntüsü aldım ki elimde kanıt olsun diye ama şöyle bir şey oldu babam eve çok sinirli gelmişti.
Ben de o gün yazılım ile falan uğraşıyordum PHP ile basit login sistemi. Şimdi yapmak çok basit gelse de ben onu yapmak için 2 saat harcadım.
Galiba babam beni bilgisayarda görünce aldı laptopu masaya vurdu ve ben projem gittiğinden dolayı sinirlenmiştim.
Babam bu sefer bana saldırmaya başladı ve o an babama yumruk atmak içimden geçmişti ama yapsam bu sefer daha fazla şey yapacaktı.
Sonra 1-2 ay geçti ve bilgisayar aldı, sonra klavye istemiştim onu da aldı.

Normalde böyle bir şey olması imkansızdı ama büyük ihtimal babam bir şeylerin farkında olduğumu anlamıştı ve sonra hep iyi davranmaya başladı.
Yani anlamıyorum, 2 ay önce döven ve sonra istediğini alan biri çok garip. Sizce bu durumu ben ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı