Biraz içimi dökmek ve rahatlamak istedim

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B
Hocam sınıf 1. Si olduğum zamanlar bile fazla takmadılar. Onun dışında öğrenmek istediğim bir çok şey var onları yerine getiriyorum. Ama bazen de ağlayıp hüsrana uğruyorum. Ailem zaten beni ignorluyor kısaca. Hobim vs var özellikle spor yapmayı ve kitap okumayı çok seviyorum.

Özür dilerim, uzun biraz farkındayım ama sadcee kendimi böyle ifade edebilirdim.
Beni dinliyen ve yorum yapanlar'dan tekrardan çok teşekkür ediyorum, umarım hep gülersiniz 🙂
Üniversite'de mutlu olacağınıza inanıyorum.

Dünya'da bu kadar zevk, haz varken bunları tatmadan hayattının ufak bir kısmı yüzünden hayattan vazgeçmeye değmez. Arkadaş edinme konusunda bu hayatta zaten herkes birine ister isteyerek ister istemeyerek yan çiziyor fazla takılmamak lazım bu hususlara. Psikolog bana fayda vermez demişsin önyargılı olmamak lazım. muhabbet arasında bir bilgi verse bile tüm çabaya değmiştir zaten.

2 yıl boyunca sık dişini çalış, çok iyi bir üniversite kazan aileden uzaklaşırsın. O süreçte insan ilişkileri üzerine kafa patlat, alınganlık da iyi değil ne deseler susarım tavrı da iyi değil.Kendini sevdirmek için dalkavukluk sakın yapma. Öyle edineceğin arkadaşlar zaten gerçek arkadaşın olmayacaktır.İyi bir üniversite kazandıktan sonra hem mesleğin iyi para getirir hem de arkadaş çevrende keko diyebileceğimiz şeylerden olmaz. Gerçekten de iyi bir lise üniversite kazanmanın bir motivasyonu da bu tür insanlarla aynı ortamda bulunmamak.

İnsan elindekinin değerini kaybettiği zaman anlar. Uzun bir zaman aileniz ile görüşmeyin, telefonlarına cevap vermeyin bakın o zaman nasıl Müge Anlı' ya çıkıp ; ''O benim yavrum, en sevdiğim oydu. Geri dön annem'' diye söylenecekler.

İnsan elindekinin değerini kaybettiği zaman anlar. Uzun bir zaman aileniz ile görüşmeyin, telefonlarına cevap vermeyin bakın o zaman nasıl Müge Anlı' ya çıkıp ; ''O benim yavrum, en sevdiğim oydu. Geri dön annem'' diye söylenecekler.
Doğru haklısın. Ama bu yaşıma kadar, kaç kere duvarlara vurdum, bağırdım sinirden bana adaletli olmadıkları için. Ama şuan kendimi tutabiliyorum, sinirlenmek yerine mantıklı cevaplar verip kendimi üzmüyorum. Ve geleceğim için, kendimi psikolojik anlam da rahatlatmaya çalışıyorum. İleride zaten burada kesinlikle durmayacağım. Eğer kendi hayat arkadaşımı bulursam, bütün yola onla devam ederim. Ama en mutlu olacağım an Yazılım'ı kazandığım an olacak sanırım :)

Doğru haklısın. Ama bu yaşıma kadar, kaç kere duvarlara vurdum, bağırdım sinirden bana adaletli olmadıkları için. Ama şuan kendimi tutabiliyorum, sinirlenmek yerine mantıklı cevaplar verip kendimi üzmüyorum. Ve geleceğim için, kendimi psikolojik anlam da rahatlatmaya çalışıyorum. İleride zaten burada kesinlikle durmayacağım. Eğer kendi hayat arkadaşımı bulursam, bütün yola onla devam ederim. Ama en mutlu olacağım an Yazılım'ı kazandığım an olacak sanırım :)
Hocam evlenip yuva kurup, çocuk sahibi olup gidersiniz. Artık siz çocuklarınıza ve eşinize bakarsınız. Üzmeyin kendinizi. İnşallah istediğiniz bölümden mezun olursunuz. Ömrünüz güzel olsun.

Hocam evlenip yuva kurup, çocuk sahibi olup gidersiniz. Artık siz çocuklarınıza ve eşinize bakarsınız. Üzmeyin kendinizi. İnşallah istediğiniz bölümden mezun olursunuz. Ömrünüz güzel olsun.
Çok sağolun hocam hem yorumunuz hem de güzel düşünceleriniz için. Umarım siz de istediğiniz yerlere gelirsiniz :)

Yeni konular

Geri
Yukarı