Birbirimizle Kitap Paylaşalım

Hadi birbirimize güzel kitaplar önerelim.
Herkes en sevdiği kitaplardan bahsederse sanırım çok iyi bir sinerji kurabiliriz.

Yalnızca kitapların isimlerini yazmayın kısa da olsa bir açıklama yapın gençler.

Çok fazla sevdiğim kitap olduğu için ben size en sevdiğim kitap adı altında değil ama çok sevdiğim bir kitap olarak şunu önereceğim:

Hasan İzzettin Dinamo - Savaş ve Açlar.

Samsun, Trabzon güzergahında geçen bu kitapta uzun süren savaşın, savaşta mücadele verenleri değil de geride kalanları ele alarak inceliyor. Savaşın insanların üzerindeki çok ciddi etkileri, yakınlarını kaybedenlerin feryatları, acıya alışan insanların ahlaki durumları gibi çok farklı boyutlar ele alınıyor. Hasan İzzettin Dinamo'nun bu kitapta kendi hayatını ele alması da ayrı bir durum katıyor esere.

Umarım güzel kitaplar önererek kültürel bir tartışma yapabilirsiniz bu konu altında.
Oha, siz ViBio'nun eski sunucusu Pelin Olgun değil misiniz?

İşin şok kısmını geçtikten sonra, ben de bir katkıda bulunayım da konu bölünmesin :) Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü okuduğumdan, şöyle bir tavsiyede bulunayım:

Honoré de Balzac - Eugénie Grandet

Genç bir hanımefendinin, despot ve cimri babasıyla yaşadıkları ve saf aşka dair tecrübelerini anlatmakta.

İşin şok kısmını geçtikten sonra, ben de bir katkıda bulunayım da konu bölünmesin :) Fransız Dili ve Edebiyatı bölümü okuduğumdan, şöyle bir tavsiyede bulunayım:

Honoré de Balzac - Eugénie Grandet

Genç bir hanımefendinin, despot ve cimri babasıyla yaşadıkları ve saf aşka dair tecrübelerini anlatmakta.
Güncelleme: Tüm sırrı bozdum sanırım. Kusura bakmayın bir yanlışım olduysa...

Son düzenleme:
Dostoyevski- Budala
Safça bir adamın Rus sosyetesine damdan düşer gibi girdiğini düşünün. Bu saflık sizde sevgi, acıma ve öfke duygularını uyandırabilir. Aranızdan bazıları, bir roman karakteri de olsa bir kadını tanımayı çok isteyebilir.

Dostoyevski-Beyaz Geceler
Yalnızlığın tadını bilen romantik okurlar bence bu kitabı kesinlikle beğenir; çünkü içiniz bazen ısınıyor bazen de yanıyor.

Geri
Yukarı