Birden çok banka hesabı açmak mantıklı mı?

iamironman

Hectopat
ATM sıkıntısı çekmemek için birden çok vadesiz banka hesabı açmak mantıklı mı sıkıntı çıkarır mı? Öğrenci olduğumuzdan ATM'lerin kestiği havale ve EFT ücreti can sıkıyor bu arada hali hazırda Enpara hesabım var ama ben hayatımda neredeyse 5 defadan fazla Finansbank ATM'si görmemişimdir Papara'nın IBAN'ı olmadığı için kullanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
ATM sıkıntısı çekmemek için birden çok vadesiz banka hesabı açmak mantıklı mı sıkıntı çıkarır mı? Öğrenci olduğumuzdan ATM'lerin kestiği havale ve EFT ücreti can sıkıyor bu arada halihazırda Enpara hesabım var ama ben hayatımda neredeyse 5 defadan fazla Finansbank ATM'si görmemişimdir Papara'nın IBAN'ı olmadığı için kullanmak istemiyorum.

QNB + Enpara kullan bence.

Finansbank banka kartına taksit yapıyormuş o cazip geldi zaten Enpara var neden boşa açayım yoksa.
Yapıyor ama hesapta o kadar para olması gerekiyor. 700 TL Lik alışveriş yapacaksan 700TL bakiye olması gerekiyor. Bu süreçte (Örneğin 6 Ay) paranızı faize koyuyorlar. 6 ayın sonunda size tek getirisi aslında faiz geliri oluyor.

Yapıyor ama hesapta o kadar para olması gerekiyor. 700 TL Lik alışveriş yapacaksan 700TL bakiye olması gerekiyor. Bu süreçte (Örneğin 6 Ay) paranızı faize koyuyorlar. 6 ayın sonunda size tek getirisi aslında faiz geliri oluyor.
Nasıl yapacağız peki bunu? Bir şey almak istediğimde taksit seçeneği görünmüyor araştırdım bulamadım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı