Birden fazla farklı ağrı kesici içmek zararlı mı?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, farkli turden toplam 2-3 tane agri kesici icmek mantikli mi veya zararli mi? Ya da ayni turden 2 tane icmek? Agrinin siddetine gore degisir mi durum? Yoksa hiç mantikli degil mi farkli turden 2 tane icmek?

Ornegin 1 Arveles, 1 Dexirin, 1 Aleve gibi dusunun.

Aleve, Dexirin, Arveles, Klamoks, Augmentin, ikisi de (1000 mg) yaziyor.

Hangisi daha iyi? Bunlar var.

2-3 tane farklı ağrı kesici içmek yerine Apranax Fort göm. Ağzımda 2 diş eksik 1 tanesi de dolgulu hani bu ağrıyı çok çektim ve tek gerçek Apranax Fort'tur.

Yarın nöbetçi eczaneye uğrarsın.
Tamam, sag olun hepinize.

Ayrıca, eğerki dişiniz gibi inanılmaz derecede acılı bir yerde ağrı varsa oruç tutmak sizi kendinize acı verdiğniz için günaha bile sokar. Sen düşünme ''ben dişim ağrıdığı halde oruç tutuyom sevabını düşünsene'' diye, tam tersine acıyı durdurma imkanın varken durdurmayıp oruç tutarsan günaha bile girersin kendine acı çektirdiğin için.
En azından ben öyle biliyorum.

Az once 2 Dexirin, 1 Aleve ictim. Dis agrisi icin. Muhtemelen sahurda tekrar agriyacak, her yemek yemeye agriyor ve ben de sabah 11-10'a kadar kaldigim icin orucken hap icemedigimden icecegim. Tekrar ayni sekil icerim. Disimi fircaladigim zaman agriyor, firlamadigim zaman agrimiyor. Dis macununu oyle sert kullanmiyorum. Dis fircasi ve macunu Colgate. Eger gercekten tekrar icmem zararliysa aciyi cekmeyeli miyim?
Aleve almayın.

Az once 2 Dexirin, 1 Aleve ictim. Dis agrisi icin. Muhtemelen sahurda tekrar agriyacak, her yemek yemeye agriyor ve ben de sabah 11-10'a kadar kaldigim icin orucken hap icemedigimden icecegim. Tekrar ayni sekil icerim. Disimi fircaladigim zaman agriyor, firlamadigim zaman agrimiyor. Dis macununu oyle sert kullanmiyorum. Dis fircasi ve macunu Colgate. Eger gercekten tekrar icmem zararliysa aciyi cekmeyeli miyim?

Geçmiş olsun hocam. Diş fırçanız ekstra yumuşak mı? Ağrıyan yer diş etiniz mi yoksa direkt dişin kendisi mi? Fırçalarken o dişin sadece yüzeyini fırçalayın, o da fayda etmezse hiç dokunmayın. Ağrı kesici konusunda zararlı, zararı olmasa bile sürekli tüketirseniz bir yerden sonra aldığınız doz işe yaramıyor. Şahsen az kullandığım için hapın etkisi çok oluyor. Acıdan kıvranacak hale gelene kadar ağrı kesici kullanmıyorum, eğer o seviyeye geldiyse bir hap atınca neredeyse tamamen kesilecek oluyor. Siz de dayanabildiğiniz seviyeye kadar içmeyin.

Aleve, Dexirin, Arveles, Klamoks, Augmentin, ikisi de (1000 mg) yaziyor.

Hangisi daha iyi? Bunlar var.

Dişinde apse var mı yoksa sadece çürük mü? Apse, şişme varsa Augmentin al çünkü antibiyotik etkisi var, yoksa Arveles. Diğerlerini pek duymadım. Ama benim gözümde yine Apranox Fort 1 numaradır.

Kuzenim dişçi, bir keresinde şehir dışına çıkmış dedi yarın geleceğim, benim acıdan salyalarım akıyor. Dedim ne alayım önerdi saçma sapan bir ilaç sıfır etki. Sonra Ekşi Sözlük'ü kurcalayıp Apranax Fort'u öğrendim arkadaş bir attım hapı 30 dakikada gitti acı, o günden beridir evde tutarım bundan.

Hiçbir doktor 1 arvales 1 dexiren 1 aleve iç demez.
evet tekrar okudumda o an acele ile yazdım için saçmalamışım güldüm şuan kendi kendime. :D

Dişinde apse var mı yoksa sadece çürük mü? Apse, şişme varsa Augmentin al çünkü antibiyotik etkisi var, yoksa Arveles. Diğerlerini pek duymadım. Ama benim gözümde yine Apranox Fort 1 numaradır.

Kuzenim dişçi, bir keresinde şehir dışına çıkmış dedi yarın geleceğim, benim acıdan salyalarım akıyor. Dedim ne alayım önerdi saçma sapan bir ilaç sıfır etki. Sonra Ekşi Sözlük'ü kurcalayıp Apranax Fort'u öğrendim arkadaş bir attım hapı 30 dakikada gitti acı, o günden beridir evde tutarım bundan.
Kuzeniniz sizi kazıklamış olabilir mi? :D

Geçmiş olsun hocam. Diş fırçanız ekstra yumuşak mı? Ağrıyan yer diş etiniz mi yoksa direkt dişin kendisi mi? Fırçalarken o dişin sadece yüzeyini fırçalayın, o da fayda etmezse hiç dokunmayın. Ağrı kesici konusunda zararlı, zararı olmasa bile sürekli tüketirseniz bir yerden sonra aldığınız doz işe yaramıyor. Şahsen az kullandığım için hapın etkisi çok oluyor. Acıdan kıvranacak hale gelene kadar ağrı kesici kullanmıyorum, eğer o seviyeye geldiyse bir hap atınca neredeyse tamamen kesilecek oluyor. Siz de dayanabildiğiniz seviyeye kadar içmeyin.

Orta yaziyor. Dis fircasini degistireli 1-2 gun oldu. Dis eti sismisti bir de maksimum 1 hafta once, o gecti. Disin agrima sebebi curuk olmasi. 3-4 tane curuk dis var.

Dişinde apse var mı yoksa sadece çürük mü? Apse, şişme varsa augmentin al çünkü antibiyotik etkisi var, yoksa arveles. Diğerlerini pek duymadım. Ama benim gözümde yine apranox fort 1 numaradır.

Kuzenim dişçi, bir keresinde şehir dışına çıkmış dedi yarın geleceğim, benim acıdan salyalarım akıyor. Dedim ne alayım önerdi saçma sapan bir ilaç sıfır etki. Sonra ekşi sözlük'ü kurcalayıp apranax Fort'u öğrendim arkadaş bir attım hapı 30 dakikada gitti acı, o günden beridir evde tutarım bundan.

Vardi, gecti o apse, apse dediginiz damak sismesi herhalde, gecti o. Dis curuk diye agriyor artik.

Kuzeniniz sizi kazıklamış olabilir mi? :D

Ne bileyim zaten para ödediğim yok, gidiyorum temizliyor taşları. İşi ne yapacak tabii, bir ara gidip altın diş takmasını isteyeceğim eksik dişlerin yerine.

Vardi, gecti o apse, apse dediginiz damak sismesi herhalde, gecti o. Dis curuk diye agriyor artik.

Şimdilik Arveles iç o vakit. Doktora ne zaman gidiceksin bilmiyorum ama randevu gününe çok varsa ve Arveles gece uyumana yardımcı olacak seviyede ağrıyı kesmiyorsa Apranax Fort'u kap.

Geri
Yukarı