Birden fazla farklı ağrı kesici içmek zararlı mı?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
Merhaba, farkli turden toplam 2-3 tane agri kesici icmek mantikli mi veya zararli mi? Ya da ayni turden 2 tane icmek? Agrinin siddetine gore degisir mi durum? Yoksa hiç mantikli degil mi farkli turden 2 tane icmek?

Ornegin 1 Arveles, 1 Dexirin, 1 Aleve gibi dusunun.

Orta yaziyor. Dis fircasini degistireli 1-2 gun oldu. Dis eti sismisti bir de maksimum 1 hafta once, o gecti. Disin agrima sebebi curuk olmasi. 3-4 tane curuk dis var.

Vardi, gecti o apse, apse dediginiz damak sismesi herhalde, gecti o. Dis curuk diye agriyor artik.

Önceki fırçanız yumuşaksa başlarda ağrı yapar, üstüne bir de çürük olunca ekstra acı verir. Doktora gittiğinizde fırçanızı belirtip hangi fırçayı almanız gerektiğini sorun, muhtemelen Colgate'in yumuşak veya ekstra yumuşak fırçasını önerir. Zaten çürük diş artık fırçalamakla kurtarılmaz, acıyan dişi çok hafif şekilde fırçalayın.

bir ara gidip altın diş takmasını isteyeceğim eksik dişlerin yerine.
1711837686546.png

2135 x 32 = 68320 TL.
Tekrar düşünülmesini talep ederim.

Ne kadar farmakolojiden kalıp sonra AA ile versemde sevmiyorum.

Her ilacın etken maddesi ve içeriği farklı. Yapılan en büyük yanlış fazla doz alınca daha çok etki edeceğini sanmak. Kesinlikle bilinçsizce ilaç kullanmayın. Ağız yolu ile alınan ilaçların etki süresi 30 90 dakika Yani biraz sabırlı olmak lazım.
Her etken maddenin bir görevi olduğu gibi yan etkisi de mevcut.
Asla 2 farklı türü karıştırmayın.
Diş ağrısı vb gibi durumlarda: Arvales apranax majezik alabilirsin ama fazla alma dediğim gibi.

Ne bileyim zaten para ödediğim yok, gidiyorum temizliyor taşları. İşi ne yapacak tabii, bir ara gidip altın diş takmasını isteyeceğim eksik dişlerin yerine.

Şimdilik arveles iç o vakit. Doktora ne zaman gidiceksin bilmiyorum ama randevu gününe çok varsa ve arveles gece uyumana yardımcı olacak seviyede ağrıyı kesmiyorsa apranax Fort'u kap.

Mesela gecti disim. Bir şey yiyene kadar genellikle agrimiyor. Annem de soyluyor gitmemi, boyle gecince de gidesim gelmiyor. Muhtemelen gidecegim, en son ilk okulda vardi bu curuk, o zaman gitseydim en azindan alt diste olmayabilirdi.

Önceki fırçanız yumuşaksa başlarda ağrı yapar, üstüne bir de çürük olunca ekstra acı verir. Doktora gittiğinizde fırçanızı belirtip hangi fırçayı almanız gerektiğini sorun, muhtemelen Colgate'in yumuşak veya ekstra yumuşak fırçasını önerir. Zaten çürük diş artık fırçalamakla kurtarılmaz, acıyan dişi çok hafif şekilde fırçalayın.

Dis fircasini temizlemek icin (ornegin icerisindeki dis macunu lekelerini) suyla temizlemek icin tellerine bas parmak ile bastirmak mantikli mi? Boyle yapinca icerisindeki dis macunu lekeleri cikiyor da. Belki de boyle yaptığım icin tellerine bir şey oluyordur daha fazla sertlesme veya bukulme gibi. Eger oluyorsa su an acilmayan firca var 1 tane, o da orta. Onu kullanacagim bundan sonra.

Bu dis agrisi baslamadan once dis macununu ve fircasini islatiyordum, ama yanlış oldugunu gorunce yapmamaya başladım.

Ne kadar farmakolojiden kalıp sonra AA ile versemde sevmiyorum.

Her ilacın etken maddesi ve içeriği farklı. Yapılan en büyük yanlış fazla doz alınca daha çok etki edeceğini sanmak. Kesinlikle bilinçsizce ilaç kullanmayın. Ağız yolu ile alınan ilaçların etki süresi 30 90 dakika yani biraz sabırlı olmak lazım.
Her etken maddenin bir görevi olduğu gibi yan etkisi de mevcut.
Asla 2 farklı türü karıştırmayın.
Diş ağrısı vb gibi durumlarda: Arvales apranax majezik alabilirsin ama fazla alma dediğim gibi.

Bundan sonra 1 tane icerim sadece.

Dis fircasini temizlemek icin (ornegin icerisindeki dis macunu lekelerini) suyla temizlemek icin tellerine bas parmak ile bastirmak mantikli mi? Boyle yapinca icerisindeki dis macunu lekeleri cikiyor da. Belki de boyle yaptığım icin tellerine bir şey oluyordur daha fazla sertlesme veya bukulme gibi. Eger oluyorsa su an acilmayan firca var 1 tane, o da orta. Onu kullanacagim bundan sonra.

Bu dis agrisi baslamadan once dis macununu ve fircasini islatiyordum, ama yanlış oldugunu gorunce yapmamaya başladım.

Temizlemek için mantıklı da sonrasında bir peçeteye sarıp kurutunca sertleşme olmuyor.

Doktora gitmemekte ısrarcı olmayın. Ailemin bu konudaki ısrarı yüzünden dişlerim çeneme sığmıyor diye 2 dişim çekildi, 2 tanesi de 1 ay sonra çekilecek 😕. Ne kadar erken o kadar iyi.

Mesela gecti disim. Bir şey yiyene kadar genellikle agrimiyor. Annem de soyluyor gitmemi, boyle gecince de gidesim gelmiyor. Muhtemelen gidecegim, en son ilk okulda vardi bu curuk, o zaman gitseydim en azindan alt diste olmayabilirdi.

Zamanla hassaslaşma artıyor ve yansıma yapıyor. Benim ikinci kaybettiğim diş pandemiye denk geldi ve öncesinde 1-2 senedir belli ediyordu kendisini.

Çürük sinirlere ilk vurduğunda ne oldu? Devlet hastanelerinde randevu yok, özeller 2-3 haftaya veriyor, kuzen başka şehirde olduğundan sehayat yasağına tosladım bildiğin ortaçağı yaşadım. Her 4-5 saatte bir 1000mg Apranax Fort yutuyordum, diş eti bir apse yapmıştı en sonunda ağzımın içinde patladı.

Sonra bir gün acı tamamen kesildi, kuzene sordum dedi sinirler öldü hayırlı olsun. 1 ay boyunca ölü diş kırılıyordu yemek yerken parçalarını alıp atıyordum. En son bit kadar kaldı söktürdüm gitti.

Zamanla hassaslaşma artıyor ve yansıma yapıyor. Benim ikinci kaybettiğim diş pandemiye denk geldi ve öncesinde 1-2 senedir belli ediyordu kendisini.

Çürük sinirlere ilk vurduğunda ne oldu? Devlet hastanelerinde randevu yok, özeller 2-3 haftaya veriyor, kuzen başka şehirde olduğundan sehayat yasağına tosladım bildiğin ortaçağı yaşadım. Her 4-5 saatte bir 1000mg Apranax Fort yutuyordum, diş eti bir apse yapmıştı en sonunda ağzımın içinde patladı.

Sonra bir gün acı tamamen kesildi, kuzene sordum dedi sinirler öldü hayırlı olsun. 1 ay boyunca ölü diş kırılıyordu yemek yerken parçalarını alıp atıyordum. En son bit kadar kaldı söktürdüm gitti.
Diş iltihapları tehlikelidir. Ölen insan var desem?
Özelikle diş çekildikten sonra enfeksiyonun kana karışması olası durum.
Diş deyip geçmeyin kısaca. Bir doktora görünün en kısa sürede.

Geri
Yukarı