Birikim nasıl yapılmalı?

Caganisbad

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar;
Ben 13 yaşındayım ve 5 senelik bir birikim yapıp 18 yaşıma gelince araba almak istiyorum. Nasıl bir plan izlemeliyim, nasıl kısa yoldan daha fazla birikim yapabilirim, nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar;
Ben 13 yaşındayım ve 5 senelik bir birikim yapıp 18 yaşıma gelince araba almak istiyorum. Nasıl bir plan izlemeliyim, nasıl kısa yoldan daha fazla birikim yapabilirim, nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Pasif yatırım altındır altın asla yüzüstü bırakmaz ama köşeyi de döndürme gibi duruyor. Döviz de ülkemiz şartlarında düşmeye niyetli değil.

Merhabalar;

Çalışabilirsin bende ilk kez 13 yaşımda çalışmıştım ama paranı 5 yıl saklaman saçma olur yoksa değer kaybeder bir yatırım aracı bulmalısın.

Kısaca 100 TL'niz vardır, 50 kuruştan 200 tane su alıp bunları 1 TL'den satın. 200 TL'niz vardır, bununla oyun itemleri alınır ve ortalama 100 TL daha kar edilir. 300 TL'niz vardır, bit pazarı vs demeden bilgisayar toplanır ve 500-700 TL'ye satılır. 600 TL vardır (ortalama), gram altın alırsınız ve bu döngü devam eder, yılda 400 TL'yi 2000'e çıkarmış olursunuz.

Varken harca 5 yıla ne hala gelir ülke kimse bilemez. Kendi biriktirdiğim parayı anlatayım istersen. Garantili bilgisayar parçalarını piyasa altı satan varsa alıyorum kullanıyorum ülkenin durumu iyi olmadığından sürekli yükseliyor satıyorum.

Devlet memuru insanlar bile bu saçma ikinci el piyasasından dolayı araba alamıyor. Yurtdışında olsan, topladığın harçlıklarınla buradaki fiyatı 50.000 TL olan bir araba alabilirdin.

Kısaca 100 TL'niz vardır, 50 kuruştan 200 tane su alıp bunları 1 TL'den satın. 200 TL'niz vardır, bununla oyun itemleri alınır ve ortalama 100 TL daha kar edilir. 300 TL'niz vardır, Bit pazarı vs demeden bilgisayar toplanır ve 500-700 TL'ye satılır. 600 TL vardır (ortalama), gram altın alırsınız ve bu döngü devam eder, yılda 400 TL'yi 2000'e çıkarmış olursunuz.

Bu hesaplamayla 6 yılda Amazon'u satın alabiliyorsunuz :D

Yeni konular

Geri
Yukarı