Birikim nasıl yapılmalı?

Mert.Aksu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 1600
Corsair Vengeance 8 GB 2400mhz
Asus ROG Strix 1050ti
Asus B350M-A Prime
Corsair SPEC-01
Corsair VS450 PSU
Meslek
System Support
Merhaba,
Öncelikle borsa yatırım konularında sıfırım. Amacım paramın durduğu yerde değerini yitirmemesi. Altın, döviz vs. hangisi daha garanti diye sormak da doğru olmaz biliyorum ama bu konuda beni aydınlatacak bilginiz varsa çok yardımcı olursunuz. Değer kazanması katlanması vs önemli değil değerini kaybetmese yeterli benim için. Kur korumalı hesap mı açayım genel olarak yaygın ve etkili bir yöntem var mı bu konuda?

Son düzenleyen: Moderatör:
Altın arada artıp düşüyor. İnternette Özgür Demirtaş gibi ekonomistler durumu belirtiyor. Şu zaman altın düşecek şu zaman artacak diye. Benim sana tavsiyem dolar al kenara koy. Seçimden sonra bir süre daha dolar artacak ve bir süre inmeyecek. Altında alım satımlar arası fark bankadan bankaya değişsede en az 50 tl fark ettiriyor. Yani Dolarla acil lazım olduğunda direk bozdurup kullanabilirsin. Bu durum Altın için geçerli değil.

Paranızı ne kadar süre tutmayı düşünüyorsunuz? 2 3 Ay sonra bozacaksanız para birimi olabilir, en az 1 yıl duracaksa kıymetli madenler olabilir. Uzun vadede para birimlerine yatırım yapmak şahsen mantıksız. Borsada hiç bilginiz yoksa hisse senedi yerine fonları tercih edebilirsiniz. Ben takip ederim derseniz hisse senetleri güzel kar elde ettirebilir(yatırıma göre). Kur korumalı mevduatın yanından bile geçmem. 🙂 Yatırım tavsiyesi değildir.

Yeni konular

Geri
Yukarı