Birikim Yapmak

BigEvil

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle yaşım 13. İninal ve Paypal kartlarına sahibim. Gittigidiyor, Steam, Origin ve Ebay'dan alışveriş yaptım. İradem o kadar iyiki istediğim kadar para biriktiririm. Evde kumbarada olmasını istemiyorum. İninal ve Paypal kartlarda 1 ₺ para kesiyor. Şimdi benim istediğim, kendime ait bir banka hesabım olsun, kartsız ve komisyonsuz bir şekilde para yatırayım, istediğim paraya ulaşıca, komisyonsuz bir biçimde çekeyim. Bunu yapabilir miyim? Detaylı bir şekilde anlatırsanız çok iyi olur. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet garanti'nin de gecen sene vardi ama yanlis hatirlamiyorsam belli sartlari vardi. Her ay en az X TL yatirmak gibi.
Ama daha güncel bir yöntem var mi bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Garanti veya başka bir banka olabilir. Anne veya babanız ile beraber gidin. Şartları konuşun orada. Kart aidatı, hesap işletim ücreti gibi konuları görüşün. Aklınıza yatıyorsa hesap açtırabilirsiniz.

Yardımcı olur mu bilmiyorum ama ben halk bankasından bursumu alıyorum. Sanırım oradan para kesmiyorlar. Yani ayda bir hizmet ücreti almıyorlar sanırım. 15 yaşındayım ve babam çekiyor parayı. Ama bankadan kart alırsan istediğin zaman çekebilirsin bankamatikten. Yani içeriye girip işlem yaptırmana gerek kalmadan halledersin.

Düzenleme: Şimdi babama sordum ve kartla çekmiyorsan parayı alabilirler ama normal hesap açınca almamaları lazım dedi. Ama o da tam olarak emin değil yani onu sorman gerekiyor. Eğer banka kartı alırsan hesabı kendi üstüne de yaptırabilirsin ve kart ile çekersin paranı.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı