Birikim Nasıl Saklanmalı?

@SmmmOxo Yatırımdan önce araştırmıştım tüm yolları. Kuveyt'in alım satım aralığını yakın bulduğum için oradan gram altın yatırımı yaptım. Şuan 257 seviyesinde ancak umuyorum ki yakın zamanda 260 üzerine çıkar ve bozdururum.

Ne kadar hareketli olursa o kadar iyi :)

@SmmmOxo Yatırımdan önce araştırmıştım tüm yolları. Kuveyt'in alım satım aralığını yakın bulduğum için oradan gram altın yatırımı yaptım. Şuan 257 seviyesinde ancak umuyorum ki yakın zamanda 260 üzerine çıkar ve bozdururum.

Ne kadar hareketli olursa o kadar iyi :)

Makas olarak piyasada en az olanlardan birisi KuveytTurk. Ben de kullanıyorum. Al-Sat imknaları diğer bankarala göre çok iyi

Paranın değerini katlayarak gitmek istiyorsanız. Borsa ya da kripto paraya yatırım yapmanız gerekli. Sürekli gündemi takip edip al sat yaparak kısa sürede karınızı arttırırsınız.

Arkadaşlar hem ailem hem de ben ilerisi için birikim yapıyoruz; aileme bilezik gibi eşyalar ile birikim yapmanın mantıksız olduğunu zira bozdurmaya kalktığında önemli ölçüde zarar ettiğinden bahsettim.
Buna karşılık ben de mantıklı bir iş yapmayarak; TL üzerinden birikim yapıyorum :) Haliyle yapılan birikimler boşa gitmesin - 5 yıl sonra da değerini korusun ve hatta katlasın istiyoruz.

Akla dolara yatırım yapmak veya altına yatırım yapmak geliyor ancak altına ne şekilde yatırım yapılması gerektiği konusunda net bir bilgi yok kafamda; araştıracak zaman da bulamadım açıkçası çok fazla.

Alım yaptığınız fiyattan bozdurabileceğiniz bir altın hesabı vs.. imkanları varsa veya şu altın ürününü satın al, daha az zarar edersin diyeceğiniz bir ürün varsa tavsiyelerinizi bekliyorum; Cumhuriyet altını gibi gibi.

Sizler hangi birikim yöntemlerini kullanıyorsunuz bunlardan da bahsederseniz sevinirim.
S-400 almıştık malum Washington D.C engellemeye çalışıyor hatta Başkan yaptırım istedi ama Trump bu konuda bizim haklı olduğumuzu ve yaptırımdan yana olmadığını belirtti herkes bilir ki Obama zamanında para verdik alamadık.Artık Dolar çok yükselmez altın alacaksan al gram altın ya da çeyrek altın bu konuda kazandıranlar.Dolarla köşeyi dönenler eskiden yatırım yapmışlardı.Bizde de dolar alınmıştı:D malum yükselecek fikrini verenin burdan matematik hocasına selam.Altın günden güne yükseliyor.
Altın.Altın.Altın.

Hacı devlet seferberlik ilan edip paralara el koyarsa ne yapıcaksın? Birikimde karlılık durmadan değişiyor, eğer bir bankacı arkadaşınız varsa danışın onların bazı bilgiler altın değerinde.
Not: Hisse senedi alım satım işleri küçük öngörülerle çok karlı olabiyor. Örn: Aselsan, Tesla...
Hocam bir şey yapamayacağım fakat devlet paralara el koyarsa tüm bankalardaki paralara el koyar zaten. O zaman herkes tepki gösterir.
Hisse senedi olarak tam şu an Aselsan uygun 2017'den beri düşüşte ama uzun vadede işe yarar kısa vadede ne yazık ki çok zor tahmin yapmak. Tesla zaten çok güzel ileride fırlama ihtimali de var ama yabancı şirketlerde hisse senedi alırken komisyon çok oluyor dolar kurundan geçiriyorlar.
Paranın değerini katlayarak gitmek istiyorsanız. Borsa ya da kripto paraya yatırım yapmanız gerekli. Sürekli gündemi takip edip al sat yaparak kısa sürede karınızı arttırırsınız.
Hocam mesela ayıya girince herkes BTC satmıştı ama 4000-5000 civarında alanlar şu anda parayı ikiye katlamış durumdalar. Kaldı ki bu kripto piyasasında küçük bir rakam bilmeyenler sırf BTC düşünce alıp yükselince satarak bile kâr edebilirler. Ama yine de araştırmadan atlamamak lazım.
Not: Şu zamanda kripto para alacaksanız sizi şiddetle uyarıyorum BTC almayın altcoinlerden alın herkes BTC'ye geçtiği için altcoinlerde düşüş var uzun vadede yine bir şekilde BTC düşeceği için altcoinlere geçecekler o zaman da fiyatlar artar öyle satarsınız.

Son düzenleme:
Not: Şu zamanda kripto para alacaksanız sizi şiddetle uyarıyorum BTC almayın altcoinlerden alın herkes BTC'ye geçtiği için altcoinlerde düşüş var uzun vadede yine bir şekilde BTC düşeceği için altcoinlere geçecekler o zaman da fiyatlar artar öyle satarsınız.

Btc düştüğü zaman kimse altcoine girmez! Burada herkes her konuda uzman olmuş ya! Yükselirken Btc'ye, Düşerken de $'a geçilir. Olan yine altcoinlere olur. Tarlası yanmış çiftçi gibi de ekrana bakarsınız!

Btc düştüğü zaman kimse altcoine girmez! Burada herkes her konuda uzman olmuş ya! Yükselirken Btc'ye, Düşerken de $'a geçilir. Olan yine altcoinlere olur. Tarlası yanmış çiftçi gibi de ekrana bakarsınız!
Kusura bakmayın ama zaten yukarıda araştırın demişim ben bakıyorum ara sıra ama daha 18 yaşın altında olduğum için hem alamıyorum kaldı ki alabilsem de araştırıp alırım hobi gibi bir şey çok da bilgili değilim yani.
Ama yükselirken BTC'ye geçmek saçmalıktan öte bir şey değildir. Çünkü, geçen 20000 doları gördüğünde herkes almıştı fakat ne kadar düştü sonra? 4000 dolarlara kadar düştü ve hatta bir ara 3000 dolarları gördü.
Kısaca, yanıldığım nokta altcoinlere geçme kısmıydı ama sizin de yanıldığınız noktalar var.
Not: Şimdi farkettim sanki uzman olduğumu söylemişim peki şimdi size soruyorum siz uzman mısınız da bana bu kadar tepkili bir şekilde kızabiliyorsunuz ha? Hani uzman olduğunuzu söylüyorsunuz diyelim o zaman neden hem hata yapıp hem insanlara kızabiliyorsunuz? Umarım insanlara saygılı bir şekilde hata yaptıklarını söylemeyi öğrenirsiniz.

Ama sizin de yanıldığınız noktalar var.
Peki şimdi size soruyorum siz uzman mısınız da bana bu kadar tepkili bir şekilde kızabiliyorsunuz ha? Hani uzman olduğunuzu söylüyorsunuz diyelim o zaman neden hem hata yapıp hem insanlara kızabiliyorsunuz?

Nerede hata yapmışım dostum çok merak ediyorum?

Kusura bakmayın ama zaten yukarıda araştırın demişim ben bakıyorum ara sıra ama daha 18 yaşın altında olduğum için hem alamıyorum kaldı ki alabilsem de araştırıp alırım hobi gibi bir şey çok da bilgili değilim yani.

Bu arada sana bir tavsiye vereyim. Bilmediğin konularda yatırım tavsiyesi vermemen güzel olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mesajın tamamını okumamışsın bu arada.
BTC düştüğü zaman kimse altcoine girmez! Burada herkes her konuda uzman olmuş ya! Yükselirken BTC'ye, Düşerken de $'a geçilir. Olan yine altcoinlere olur. Tarlası yanmış çiftçi gibi de ekrana bakarsınız!
Ama yükselirken BTC'ye geçmek saçmalıktan öte bir şey değildir. Çünkü, geçen 20000 doları gördüğünde herkes almıştı fakat ne kadar düştü sonra? 4000 dolarlara kadar düştü ve hatta bir ara 3000 dolarları gördü.
Bu arada sana bir tavsiye vereyim. Bilmediğin konularda yatırım tavsiyesi vermemen güzel olur.
Ama yine de araştırmadan atlamamak lazım.
Ben de sana bir tavsiye vereyim, Technopat Sosyal gibi Türkçe'nin kullanımına önem veren bir forumda düzgün yazı yazsan ve insanların cevaplarını okusan iyi olur.

Arkadaşlar borsa risk ve tahmin işidir zaten. Daha büyük riske giren ve daha iyi tahmin edebilen kişiler daha çok kazanır. Haliyle kesin olmayan tahminler üzerinden birbirimizle tartışmanın anlamı yok :)
Keşke kurları önceden tahmin edip maksimum risk ile yatırım yapabilsek. Şimdilik altın veya döviz ile 5-10 alım yaparak tecrübe kazanmayı hedefliyorum. İlerleyen zamanda Vakıf'ın borsa uygulamasını da indireceğim.

Vakıf'ın hisse alım satımı yapılabilen uygulamasını kullanan var mı acaba?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı