Çözüldü "Birimi sil" dedikten sonra verileri nasıl geri getirilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Gökkayahan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
EaseUS ile HDD'yi tarattım, verileri buluyor ama çıkartıp dosyaları açtığımda hiçbiri açılmıyor. Dosyanın bozuk olduğu uyarısı alıyorum, dosya hangi türde olursa olsun. Halbuki kapladıkları alan, dosya isimleri vs. tam ve doğru.

Verileri erişilebilir bir şekilde HDD'den nasıl alabilirim? Birimi sil dedikten sonra üzerinde herhangi bir işlem yapmadım, yeni birim de oluşturmadım üzerinde.

Çözüm
Yalnızca "tara" bulunuyor. Tıkladığımda gelişmiş tarama yaptığını söylüyor. Birkaç saat sürüyor zaten. Muhtemelen dediğiniz taramadır diye düşünüyorum o yüzden. Ancak sonucunda çıkan dosyaların kimi çalışırken büyük bir bölümü ise kullanılamayacak bir şekilde çıkıyor. Üzerine yeni bir şeyler yazmış olsam tamam diyeceğim ama hiçbir işlem yapmadım. Orada hâlâ duran dosyaya erişemiyorum.
Anladım o zaman başka bir uygulama deneyin hocam. Aslında R-Studio diye bir yazılım var benim gördüğüm en başarılı yazılım o ama ücretli. Ücretsiz versiyonda sanırım taramayı yapıyor ama dosyaları geri getirmiyor (ama preview veriyor olması lazım yani dosyanın geri dönüştürülebildiğini gösteriyor).

İsterseniz bir deneyin en azından problemin EaseUS'ın yetersiz olması olup olmadığını anlamak için.
Teşekkürler hocam. Şimdi şu anda yaptığınız işlem komple silinmiş bir partitipn
@chaturanga raporladım. Sanırım bu kategoride çözüm işaretlemesi bulunmuyor. Her neyse birkaç sorum daha olacaktı. "Scan" dedim, epey oldu ama alttaki barda ilerleme %0. Sectors per block grafiğinde ilerleme var ama sanki hiçbir gelişme yokmuş gibi duruyor. Dosyaların çok büyük bir kısmını çalışır bir vaziyette çektim, ufak bir bölüm kaldı, o yüzden taratayım dedim.

Herhangi bir silme işlemi yapmadığım, yeniden bir şey yazmadığım için sadece Show Files demem ve Recovered yapmam yeterli olmuştu.

Uygulama anlık olarak ekteki durumda.

Teşekkürler hocam. Şimdi bu daha detaylı bir arama yapıyor ama neden %0 'da bu kadar bekledi bilemiyorum açıkçası. Halen aynı mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı