Birisi bilgilerimle ne yapabilir?

Kanıt var ise kanıtlarla birlikte bir büyüğünüzle beraber siber suçlara şikayette bulunun. Kimlik bilgilerini açığa çıkartmaktan dava açılıyor sonucu 5 yıl denetimli serbestlik oluyor. Bir daha yapamıyor, yaparsa hapis cezasına çevriliyor :) kredi işi vs de o kadar kolay değil.
Hocam size inanmak istiyorum ama bilemedim hürriyete mi yoksa fil necatiye mi inananayim

Çipli kimlikle beraber o iş olmuyor artık hocam fiziksel olarak kartı göstermeden o dediğiniz işlemler yapılamıyor rahat olun bu konularda hep verdiğim bir örnektir en fazla adınıza kütüphane kaydı yaparlar saygılar.
Teşekkürler Emir bey.

Sevgili dostlar, cevaplarınız için şükranlarımı sunarım. Bu technopat'ta uzun bir süre veya sonsuza kadar son mesajımdır. Bu tedirginliğim dışında son yıllarda her günüm farklı farklı bu tür paranoyak konularla geçti ve bunların hepsinin bilgisayardan çıktığını fark ettim.. Artık sıradan bir çiftçi misali sanal alemden uzaklaşıyorum. Koşu, spor, arkadaşlık, huzura yer ayırdım. Her sorunumda yardımcı olduğunuz için teşekkürler değerli Technopat üyeleri.

Kişisel bilgilerimizin ve hayatımızın 3-5 eti budu belirsiz discord veledleri tarafından kolayca ele geçirilebilmesi... Yazık bize gerçekten, özel hayatın gizliliğine bile salça olmaya çalışan millet nereye kadar ilerleyebilir ki zaten.

Geri
Yukarı