Birisi SIM kart ile ne yapabilir?

102035

Kilopat
Makaleler
1
Diyelim ki telefonunuz ve içinde SIM kartınız var, çalındı.
Çalan kişi ne yapabilir SIM ile? Ama hiçbir sosyal medya hesabınıza giriş yapmadınız.
Bunları merak ediyorum.
iCloud ve Gmail hesabı da yok. Ancak sadece telefon numarası ile giriş yapabiliyor adam. SIM şifrenizi ve telefon şifrenizi de biliyor. Ancak dediğim gibi hiçbir sosyal medya hesabına bağlı değilsiniz, hiçbir hesaba da. Sadece Instagram, Whatsapp, Youtube ve Gmail gibi benzer uygulamalar var. Ancak bunların hepsi mailinize bağlı, tek bir telefon üzerinden hepsinin şifresini değiştirebilirler mi? Bunları yapabilmesi için ise 24 saati var diyelim. 24 Saat içinde tüm sosyal medya hesaplarını telefon numarası ile değiştirebilir mi?

Not: Farz-ı Misal, böyle bir şey olması zor ama düşündüm de mantıklı geldi.

@Murat5038 @THE_MILLER

Son düzenleme:
Değiştirebilir. Telefon doğrulama şekilde ayarlandı ise değiştirir. Fakat sonraları Instagram gibi yerlere mail ile iletişime geçip durumu kanıtlayarak bildirdiğinde geri alabilirsin.

Ayrıca bu kadar basit düşünme derim. Ben olsam en basitinden mobil bankacılık ile daha farklı işler yapardım.

Eğer numaranı facebooka hesap kurtarma için verirse hesabını alabilir ayriyeten bazı öperatörlerin sunmuş olduğu mobil uygulamaları kullanarak hattındaki tl yi başka bir numaraya transfer edebilir. Şunu da söyliyeyim hesap bilgilerine öğrenirse banka kartını kulanarak en basitinden iternette alış veriş yapabilir.

Değiştirebilir. Telefon doğrulama şekilde ayarlandı ise değiştirir. Fakat sonraları Instagram gibi yerlere mail ile iletişime geçip durumu kanıtlayarak bildirdiğinde geri alabilirsin.

Ayrıca bu kadar basit düşünme derim. Ben olsam en basitinden mobil bankacılık ile daha farklı işler yapardım.
Basit düşünme dediniz, peki.
Diyelim ki adam telefonu çaldı ancak kaçarken düştü ve telefon kullanılamaz hale geldi.
Ancak kullanılamayan telefonun içinde bankadan tutunda sosyal medya hesaplarına kadar tüm mesajlar var. SIM kartı başka bir telefona takan kişi o mesajları yeni telefonda görebilir mi? Bu ilk sorum.

2. sorum işe şu:
Farz-ı misal sim kartını tanımadı telefon, iPhone olsun. Siz de tamirciye gittiniz, tamirci SIM kart giriş yerinin bozuk olduğunu, birkaç şey ile SIM kartı telefona okutacağını ve telefonun SIM kart giriş yerini değiştireceğini söyledi.
Bu tamirci ne yapabilir?

3. sorum işe şu:

Biz telefonun çalındığını öğrendiğimiz anda hattı veya SIM'i değiştirirsek o SIM kart bir işe yarar mı?

Son düzenleme:
Basit düşünme dediniz, peki.
Diyelim ki adam telefonu çaldı ancak kaçarken düştü ve telefon kullanılamaz hale geldi.
Ancak kullanılamayan telefonun içinde bankadan tutunda sosyal medya hesaplarına kadar tüm mesajlar var. SIM kartı başka bir telefona takan kişi o mesajları yeni telefonda görebilir mi? Bu ilk sorum.

2. sorum işe şu:
Farz-ı misal sim kartını tanımadı telefon, iPhone olsun. Siz de tamirciye gittiniz, tamirci SIM kart giriş yerinin bozuk olduğunu, birkaç şey ile SIM kartı telefona okutacağını ve telefonun SIM kart giriş yerini değiştireceğini söyledi.
Bu tamirci ne yapabilir?

3. sorum işe şu:

Biz telefonun çalındığını öğrendiğimiz anda hattı veya SIM'i değiştirirsek o SIM kart bir işe yarar mı?
  1. SMS ler sim karta kayıt ediliyorsa ve PİN kilidi sim kartta yoksa başka bir telefona takarak görebilir
  2. Girişi tamir eder lol.
  3. Yaramaz. Hat sahibi telefon çalındı deyip müşteri hizmetlerini aradığı zaman eski sim kart kullanıma kapatılır. Gelen SMS leri vs alamaz. Ama sim karta kayıtlı mesajlar varsa onları görebilir. Sadece geleceğe yönelik iletişimi kesilir.

1. SMS ler sim karta kayıt ediliyorsa ve PİN kilidi sim kartta yoksa başka bir telefona takarak görebilir
  2. Girişi tamir eder lol.
  3. Yaramaz. Hat sahibi telefon çalındı deyip müşteri hizmetlerini aradığı zaman eski sim kart kullanıma kapatılır. Gelen SMS leri vs alamaz. Ama sim karta kayıtlı mesajlar varsa onları görebilir. Sadece geleceğe yönelik iletişimi kesilir.
Girişi tamir ederken herhangi zararlı bir şey ekleyebilir mi diyecektim aslında :D Telefon ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum da o yüzden cahilce sorular sormuş olabilirim kusuruma bakmayın.

Girişi tamir ederken herhangi zararlı bir şey ekleyebilir mi diyecektim aslında :D Telefon ile ilgili hiçbir şey bilmiyorum da o yüzden cahilce sorular sormuş olabilirim kusuruma bakmayın.
Parçaları bile çalabilir sahtesi ile değiştirebilir, bunu zararlı olarak kabul edersen tabi. IPhone'larda çok olan bir durum, hatta telefoncuların büyük bir çoğunluğu yapıyor bunu.

Parçaları bile çalabilir sahtesi ile değiştirebilir, bunu zararlı olarak kabul edersen tabi. IPhone'larda çok olan bir durum, hatta telefoncuların büyük bir çoğunluğu yapıyor bunu.
Telefonun parçasını değiştirdiğini nasıl anlayabiliriz peki, veya anlama şansımız var mı?
Örneğin bataryayı değiştirdi ise nasıl anlarız veya herhangi bir yeri?

Telefonun parçasını değiştirdiğini nasıl anlayabiliriz peki, veya anlama şansımız var mı?
Örneğin bataryayı değiştirdi ise nasıl anlarız veya herhangi bir yeri?
Resmi servise götürüp baktırman lazım. Değişim yaptılarsa cihaz garanti dışı bırakılacaktır. Haberin olsun

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı