Birisi local IP ve ev adresimi buldu

Local IP adresini değiştirsen de ev adresin yine gözükecektir, IP adresin senin internetteki kimliğindir, eğer bir cihaz internete bağlıysa IP adresini gizlemek imkansızdır, sadece bulunması zorlaştırılabilir, şu anda bağlandığın bu sitede IP adresin açık olarak gözükmekte, bilgili insanlar biraz bir uğraş gösterse hepimizinkini bulabilir, sırf bu sebepten dolayı askeri işlerde ya da diğer önemli işlerde özel ağ oluşturuluyor.

Merhaba, birisi benim local IP ve ev adresimi buldu. IP değiştirsem de yine görebiliyor. Nasıl local IP adresimi değiştirebilirim?
Hocam modemi resetleyin IP adresiniz kötü birisinin eline geçmişse. Bide en fazla yaşadığınız ili öğrenirler hocam.

Edit: Local ip yazmışsınız hocam yeni gördüm bu arada hiçbir sorun olmaz isterseniz ben de vereyim 🤣

Son düzenleme:
Local IP? Şaka yapıyor galiba. 192 ile başlayan zımbırtıysa buyrun ben de vereyim. :)

Lamer çok gördüm de, LAN IP'sini öğrendi diye ev adresini bulduğunu söyleyeni ilk kez gördüm. Adı üstünde Local IP. Dış dünyada hiçbir kıymeti yok o bilginin. Senin iç ağında bilgisayarını tanımlar sadece.

Dış IP'yi de bulduysa da bir şey olmaz zaten. Türkiye'de IP adresleri tam olarak doğrudan ev adresine ayarlı değil. En fazla bulunduğun ili öğrenir, relaks ol. Modemini kapatıp aç, dinamikse zaten değişir.

Local IP adresini değiştirsende ev adresin yine gözükecektir, IP adresin senin internette ki kimliğindir, eğer bir cihaz internete bağlıysa IP adresini gizlemek imkansızdır, sadece bulunması zorlaştırılabilir, şu anda bağlandığın bu sitede IP adresin açık olarak gözükmekte, bilgili insanlar biraz bir uğraş gösterse hepimizinkini bulabilir, sırf bu sebepten dolayı askeri işlerde ya da diğer önemli işlerde özel ağ oluşturuluyor.
IP adresi bulmak o kadar kolay değil sitelerin güvenlik duvarlarına erişip sunucular üzerinden bulunabilir diye biliyorum ben.

IP adresini öğrenince evini falan öğrenemezler. Türkiye'de çoğu IP İstanbul olarak gözükür zaten.

IP adresi bulmak o kadar kolay değil sitelerin güvenlik duvarlarına erişip sunucular üzerinden bulunabilir diye biliyorum ben.
Kayıt olduğunuz neredeyse her site IP bilginizi alır. Buna Xenforo dahil. Mesela Xenforo'da demo oluşturun ve arkadaşınızdan üye olmasını isteyin. Direkt IP bilgisini görüyorsunuz. Yani o kadar zor bir şey değil.

Son düzenleme:
IP adresini öğrenince evini falan öğrenemzler. Türkiye'de çoğu IP İstanbul olarak gözükür zaten.

Kayıt olduğunuz neredeyse her site IP bilginizi alır. Buna Xenforo dahil. Mesela Xenforo'da demo oluşturun ve arkadaşınızdan üye olmasını isteyin. Direkt IP bilgisini görüyorsunuz. Yani o kadar zor bir şey değil.
Hocam ben internet sitelerini kastetmedim kötü niyetli kişilerin bir siteden bizim ip adreslerimize erişmeleri zor anlamında demiştim.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim bir site IP topluyor oradan bana link oluşturup yolladı bende açtım sonra IP adresim eline geçti ve diyor ki IP adresini değiştirsen bile yine bulurum diyor.
Hangi tarayıcıdan girdiğimi, IP adresimi ve sokağı görüyor ben değiştirsem yine bulabilir mi?
------------------------------------
Bir de o IP mi bulan arkadaş bana local IP demişti bende o yüzden local IP dedim ama attığı IP adresini IP sorgula da baktım doğru IP adresimi değiştirmek için ne yapabilirim?

Son düzenleme:
Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim bir site IP topluyor oradan bana link oluşturup yolladı bende açtım sonra IP adresim eline geçti ve diyor ki IP adresini değiştirsen bile yine bulurum diyor.
Hangi tarayıcıdan girdiğimi, IP adresimi ve sokağı görüyor ben değiştirsem yine bulabilir mi?
------------------------------------
Bir de o IP mi bulan arkadaş bana local IP demişti bende o yüzden local IP dedim ama attığı IP adresini IP sorgula da baktım doğru IP adresimi değiştirmek için ne yapabilirim?

Modemini açıp kapatman yeterli. Ekstra gizlilik için VPN kullanabilirsin. IP adresini bulmasınıda çok dert etmene gerek yok yukarıda agaların da dediği gibi birçok site ve uygulama zaten IP adresini depoluyor. Ayrıca eğer seni böyle tehdit ettiyse eğer bir icraat yapacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı