Instagram'da ve Discord'da konuştuğum kişiler ev adresimi nasıl buldu?

Vengeance1000

Decapat
Daha fazla  
İlk olarak zamanını söyleyeceğim. Discord'daki olay 2020 Ağustos ayında oldu, Instagram'daki ise 2020 Eylül ayında. Instagram'daki kişi sadece T.C. mi biliyordu, nasıl öğrendi onu bende bilmiyordum. Vtc'den nasıl öğrenmiş olabilir? Discord'daki T.C. numaramı bilmiyordu o da ev adresimi bulmuş. İkisi de ismimi soyadımı biliyordu? Sizce nasıl bulmuş olabilirler?

O zamanlar mernis panel vs. var mıydı?

e-Devlet verilerinin internete sızmasızyla alakalı olalbilir mi?

Son düzenleme:
Bunlar 2009'dan beri vardı. Yeni olan birşey değil. Mernis dataları ülkemizin aptalca yapılmış veritabanları her yıl sızıyor. Devlet de bunu hep bunun üstünü örtmeye çalışıyor.

İlk olarak zamanını söyleyeceğim. Discord'daki olay 2020 Ağustos ayında oldu, Instagram'daki ise 2020 Eylül ayında. Instagram'daki kişi sadece T.C. Mi biliyordu, nasıl öğrendi onu bende bilmiyordum. Vtc'den nasıl öğrenmiş olabilir? Discord'daki T.C. Numaramı bilmiyordu o da ev adresimi bulmuş. İkisi de ismimi soyadımı biliyordu? Sizce nasıl bulmuş olabilirler?

O zamanlar mernis panel vs. var mıydı?

e-Devlet verilerinin internete sızmasızyla alakalı olalbilir mi?

Herkesin bulunuyor merak etme. Ayrıca 2015'ten beri var diye biliyorum. Hem geçen Panel'den bir genç ümit özdağ'ı aramıştı.

Ne yazık ki 2015 mernis sızıntısı yüzüne 15 yaşındaki veletler her şeyimizi ortaya dökebiliyor. Bundan korunmak için her siteye isim, soy isim, doğum tarihi, T.C kimlik numarası, kimlik seri no gibi bilgileri paylaşmamanız ve illa istiyorlar ise sahte bilgiler ile halletmeniz gerekiyor. Yoksa bu veletler başınıza dert olur.

Geri
Yukarı