Birisi local IP ve ev adresimi buldu

Modemini açıp kapatman yeterli. Ekstra gizlilik için VPN kullanabilirsin. IP adresini bulmasınıda çok dert etmene gerek yok yukarıda agaların da dediği gibi birçok site ve uygulama zaten IP adresini depoluyor. Ayrıca eğer seni böyle tehdit ettiyse eğer bir icraat yapacağını sanmıyorum.

Hocam modem açıp kapamak yetiyorsa bizde 100 kere ip değişiyor günde (modem ya da router tam bilmiyorum ismi tilgin modeli isehg2331)aşırı ısındığından günde 100 kere açıp kapıyoruz

Merhaba, birisi benim local IP ve ev adresimi buldu. IP değiştirsem de yine görebiliyor. Nasıl local IP adresimi değiştirebilirim?

Benim babamın T.C. kimliğini çıkarıp tehdit ettiler hiçbir şey yapamadılar kimse de bir şey yapamaz korkmayın yaparsa da dava açın ve modemi resleyin IP değişir.

WAN ve LAN farklı şeylerdir. WAN'daki IP adresleri Statik olarak verilen(Kiralanan) IP adresleri sabittir. Siz istemediğiniz sürece değişmez. DHCP üzerinden otomatik olarak verilen IP'ler vardır. Bunlar belli sürelerle değiştirilir. Yani, 3 Gün kullanabilirsiniz. Sonrasında farklı bir IP verilir size. LAN kısmında ise IP adresinizi görebilmesi için aynı modem'e bağlı olmanız gereklidir. 192.168.1.1 ile başlayan ağ Dünyada belkide %75'inde mevcut olan bir IP'dir. Bilmesi bir şey değiştirmez.

Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim bir site IP topluyor oradan bana link oluşturup yolladı bende açtım sonra IP adresim eline geçti ve diyor ki IP adresini değiştirsen bile yine bulurum diyor.
Hangi tarayıcıdan girdiğimi, IP adresimi ve sokağı görüyor ben değiştirsem yine bulabilir mi?
------------------------------------
Bir de o IP mi bulan arkadaş bana local IP demişti bende o yüzden local IP dedim ama attığı IP adresini IP sorgula da baktım doğru IP adresimi değiştirmek için ne yapabilirim?
Galiba grabify gibi ip logger yemişsiniz, korkmanıza gerek yok. Modeme reset atın, grabify ip log yerseniz tarayıcınız iliniz ve ilçenizi görebiliyor diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı