Birisi sizinle dalga geçse ne yapardınız?

Mesleki Açık lise'ye kaydolmuştum, evimize yakın meslek lisesine gidip bilişim dersi görüyordum. Gözlerim bozuk olduğu için öğretmene, hocam büyük yazabilirmisiniz diye sormuştum, hocada tamam demişti. Küçük harflerle "Büyük Yazarmısın" yazmış tahtaya. Tahtaya yaklaşınca gördüm, öyle üzüldüm ki anlatamam. Tüylerim diken diken olmuştu. Bir şey diyemedim tabi.

Ben onun seviyesine düşüp daha ağır bir şekilde kötü bir yerinden vuruyorum en iyisi.

Ya bu nadir olur ben sürekli takılıyorlar sandım gül geç bir şey olmaz. Ha bu arada yanlış anlama ama günde 10 tane yanlış bilgi verdiğin için linç ediyorlarsa biraz haklı olabilirler :D.

Yok yahu yanlış bilgi vermedim kimseye, sadece örnek verdim.

Bak sana bir abi tavsiyesi vereyim bu tip şeyler canını çok sıkabilir, ama inan birkaç yıl sonra ne kadar saçma olduğunu fark edip "ulan onca şey varken can sıktığım şeye bak" diyeceksin. Biliyorum ben ne kadar kafana takma desem de takacaksın zaten her zaman ağlayan birine "üzülme/ağlama" tesellisini saçma bulmuşumdur. Adamın bir anda durup "AAA gerçekten ağlamayayım o zaman" diyecek hali yok yani senden de "aa o zaman kafaya takmayayım" demeni beklemiyorum. Fakat demek istediğim bu saçma dönem geçecek ileride daha zor dönemler gelecek onlarda geçecek o yüzden kötü geçen günlerinde ileride gelecek güzel günleri düşün.

Ugraşan tip/tipler nasıl insanlar bilmiyorum ama okuğum bir makalede insanlar ile yakınlaşmanın/ iyi ilişkiler kurmanın en kolay yolu o insanlardan yardım istemekten geçtiği yazıyordu. Basit bir örnek ile it kopuğun olduğu mahalleden elini kolunu sallayarak geçmek yerine gördüğün ilk serseriye selam verip bir adres sormak (burada bir cami/okul varmış nerede acaba gibi) o kişi ile aranızda bir güven ilişkisi olmasını sağlıyormuş. Seninle ugraşan tiplerden bir konuda yardım istersen aranızdaki ilişki daha iyi bir hale bürünebilir.

Haklıysa ben de kendimle dalga geçerim. Haksızsa dalga geçenin suratına bakarken burnumun altında tezek varmış gibi bir ifade takınıp giderim hiç umursamam. Seninle iyi ya da kötü niyetle muhatap olmaya çalışan birine en çok koyan şey karşısındaki tarafından sinek kadar bile önemsenmemek oluyor, sonra peşinde kuyruk gibi dolanıyorlar.

Bak sana bir abi tavsiyesi vereyim bu tip şeyler canını çok sıkabilir, ama inan birkaç yıl sonra ne kadar saçma olduğunu fark edip "ulan onca şey varken can sıktığım şeye bak" diyeceksin. Biliyorum ben ne kadar kafana takma desem de takacaksın zaten her zaman ağlayan birine "üzülme/ağlama" tesellisini saçma bulmuşumdur. Adamın bir anda durup "AAA gerçekten ağla mıyım o zaman" diyecek hali yok yani senden de "aa o zaman kafaya takmayayım" demeni beklemiyorum. Fakat demek istediğim bu saçma dönem geçecek ileride daha zor dönemler gelecek onlarda geçecek o yüzden kötü geçen günlerinde ileride gelecek güzel günleri düşün.

Ugraşan tip/tipler nasıl insanlar bilmiyorum ama okuğum bir makalede insanlar ile yakınlaşmanın/ iyi ilişkiler kurmanın en kolay yolu o insanlardan yardım istemekten geçtiği yazıyordu. Basit bir örnek ile it kopuğun olduğu mahalleden elini kolunu sallayarak geçmek yerine gördüğün ilk serseriye selam verip bir adres sormak (burada bir cami/okul varmış nerede acaba gibi) o kişi ile aranızda bir güven ilişkisi olmasını sağlıyormuş. Seninle ugraşan tiplerden bir konuda yardım istersen aranızdaki ilişki daha iyi bir hale bürünebilir.

Aslında can sıkıcı olan şey internette bazılarının herkese saldırmaya çalışması. Söylediklerinizi bir abi tavsiyesi olarak alacağım, teşekkürler :)

Geri
Yukarı