Birisi yıllardır bizimle uğraşıyor ve bulunamıyor

Günün herhangi bir saatinde bu şeyleri yapıyorsa bu kötü yönlü eğitilmiş bir dil modeli olabilir mi ya da ChatGPT altyapısını kullanan bir virüs, çünkü bir kişinin bu kadar inciğini cıncığını zorlaması bana biraz olanaksız geliyor, bence bir dil modeli. Tabii ki böyle bir virüs olabilir mi emin değilim ama bana en mantıklısı bu geliyor.
Sanmıyorum çünkü ChatGPT çıkmadan çok öncede vardı bu. Bir ara bende bot gibi bir şey sanmıştım. Tek umudum savcılık.

Baştan sona hepsini okudum ve konunun şuana kadar trol olduğunu düşünmüyorum.Ancak,

Böyle bir senaryoyu sizin belirli bir sürede düşünüp forumda dikkat çekmek ya da kişilerin böyle bir durumda ne yapabilir gibi düşüncelerini merak etmek ya da fikirlerini öğrenmek için yaptığınızı da düşünülebiliriz ki şahsen ben az öyle düşünüyorum.

Kan davanız yok, alacak verecek işiniz yok, anlattığınıza göre maddi bir giriş çıkış da yok yani 4 5 sene boyunca sizin cebinizden para illegal şekilde alınmamış. Verdiğiniz örnekler ve yazdıklarınız gerçek olma olasılığı yüksek ancak bir o kadar da kitaptan çıkma gibi de kurgusal bir olaya da benzemiyor değil :)

Hala diyorum şu ana kadar konunun trol olduğunu düşünmüyorum ancak 4 5 sene boyunca yukarıda saydığım nedenler bile olmadan bir insan neden sizin gibi normal biriyle uğraşsın ki ?

Uzun lafın kısası anlattığınız ya gerçekten doğru ve 4 5 sene boyunca o kişi sizi izledi ve dediklerinizi yaptı; ya da siz gerçekten iyi bir kurguyla bir olay yarattınız ve bizim fikirlerimizi merak ediyorsunuz veya böyle bir durumda ne yapılabilir bunu merak ediyorsunuz.
İki şekilde de gerçekten inanılmaz olaylar. Gerçekse zaten kötü ve alanın da yetkin, bu konularda bilgi sahibi olmayan bir avukat veya savcının size yardımı olacağını düşünmüyorum.

Eğer gerçekten olay çözümlenmez ise bir miktar para ile gerçek, bu işin uzmanları ile görüşmeniz ve yardım almanız daha doğru olacaktır. Ancak nedense bana yukarıda yazdığım gibi kurgusal bir olay gibi geliyor.. Belki de bize anlatmadığınız şeylerde var..

Bu da başka bir videonun konusu olsun :)

Baştan sona hepsini okudum ve konunun şu ana kadar trol olduğunu düşünmüyorum. Ancak,

Böyle bir senaryoyu sizin belirli bir sürede düşünüp forumda dikkat çekmek ya da kişilerin böyle bir durumda ne yapabilir gibi düşüncelerini merak etmek ya da fikirlerini öğrenmek için yaptığınızı da düşünülebiliriz ki şahsen ben az öyle düşünüyorum.

Kan davanız yok, alacak verecek işiniz yok, anlattığınıza göre maddi bir giriş çıkış da yok yani 4 5 sene boyunca sizin cebinizden para illegal şekilde alınmamış. Verdiğiniz örnekler ve yazdıklarınız gerçek olma olasılığı yüksek ancak bir o kadar da kitaptan çıkma gibi de kurgusal bir olaya da benzemiyor değil :)

Hala diyorum şu ana kadar konunun trol olduğunu düşünmüyorum ancak 4 5 sene boyunca yukarıda saydığım nedenler bile olmadan bir insan neden sizin gibi normal biriyle uğraşsın ki?

Uzun lafın kısası anlattığınız ya gerçekten doğru ve 4 5 sene boyunca o kişi sizi izledi ve dediklerinizi yaptı; ya da siz gerçekten iyi bir kurguyla bir olay yarattınız ve bizim fikirlerimizi merak ediyorsunuz veya böyle bir durumda ne yapılabilir bunu merak ediyorsunuz.
İki şekilde de gerçekten inanılmaz olaylar. Gerçekse zaten kötü ve alanın da yetkin, bu konularda bilgi sahibi olmayan bir avukat veya savcının size yardımı olacağını düşünmüyorum.

Eğer gerçekten olay çözümlenmez ise bir miktar para ile gerçek, bu işin uzmanları ile görüşmeniz ve yardım almanız daha doğru olacaktır. Ancak nedense bana yukarıda yazdığım gibi kurgusal bir olay gibi geliyor. Belki de bize anlatmadığınız şeylerde var.

Format at kesin çözüm. D

Baştan sona hepsini okudum ve konunun şuana kadar trol olduğunu düşünmüyorum.Ancak,

Hala diyorum şu ana kadar konunun trol olduğunu düşünmüyorum ancak 4 5 sene boyunca yukarıda saydığım nedenler bile olmadan bir insan neden sizin gibi normal biriyle uğraşsın ki ?

Eğer gerçekten olay çözümlenmez ise bir miktar para ile gerçek, bu işin uzmanları ile görüşmeniz ve yardım almanız daha doğru olacaktır. Ancak nedense bana yukarıda yazdığım gibi kurgusal bir olay gibi geliyor.. Belki de bize anlatmadığınız şeylerde var..

Siz teknik açıdan fit oldunuz mu peki? Birçok konudan aklımda soru bırakmadı değil. İlah mı bu virüs yahut virüsü yazan şahıs ki istediği gibi internete sahip her cihaza girip çıkabilesin?

Adam 4-5 sene sizi izlemiş bu süre gerçekten fazla, normal durumda normal bir insan mışsiniz, bence forumda yazmak istemediğiniz bir olay var bana öyle geliyor ya da saçmalıyorum çünkü o kadar izleme rahatlıkla ulaşma vb fazla donanım demektir.

Merhaba, en az 4-5 yıldır bizim cihazlarımızda birisi var. Telefon bilgisayar fark etmeden bizimle uğraşıyor, bilgisayarı kontrol ediyor, birilerine mesaj gönderiyor, telefon uçak modunda olmasına rağmen WhatsApp üzerinden durum atıyor vs. her şeyi yapıyor. Birçok siber güvenlikçi ile konuştuk ama çoğu yardımcı olamadı. Daha öncesinde interneti kapatıp Kaspersky, ESET, Malwarebytes programları ile tam tarama yaptım, hiçbir şey bulamadılar. Format da attım, işe yaramadı. Ne yapıyor ediyor bizimle uğraşıyor bu şahıs. Ayrıca arkadaşımızda da var ve onun telefonundan bizi arıyor, (arkadaşımızın adını Ahmet diye örneklendirelim) telefonu açtığımızda ise biz onu arıyormuşuz gibi onun yani Ahmet'in telefonuna bildirim gidiyor. Bu aramalar vs hiçbir şekilde son aramalarda, loglarda gözükmüyor. Aynı şekilde Ahmet'ten bize bizden Ahmet'e veya başka birisine mesaj atıyor, küfür ediyor vs.

Ek olarak bu şahıs çoğu zaman çevrimiçi. Yani her an aktif olabiliyor sabah da gece de bizimle uğraşıyor. Bazen 1-2 ay uğraşmıyor, sonra tekrar geliyor. Kartlarımız falan bilgisayarda kayıtlı uzun süredir ama para çekme gibi bir durum olmadı sadece yaklaşık bir hafta önce Ahmet'in annesinin kartını kopyalayıp Amazon Prime alındı ve Amazon bulamamış yapanı. Discord'da Ahmet ile konuşurken bu hacker şahıs arkadan müzik vs veriyor, bazen gülme seslerini duyuyoruz. Kendi hesabı ile konuşmaya katılmıyor yalnız. Ahmet yapıyor sanabilirsiniz ama hayır onun yapmadığından eminiz.

Birlikte savcılığa da gitmiştik, bize kalmaya geldiğinde de oluyordu bunlar. Çoğul ekine anlam veremeyen olursa diye, 3 kardeşiz, hepimizle uğraşıyor. Son bir şey daha, SIM kart kopyalama diye bir şey duyduk ve Turkcell'e gittik, bunun mümkün olamayacağını, kopyalanması durumunda iki kişinin aynı anda kullanamayacağını ve bizi bu tarz bir durum için koruduklarını söylediler ama inandırıcı gelmedi.

Buraya kadar okuyan herkese teşekkür ederim.
Troll diyecekler için, bu kadar boş birisi değilim.
Hocam sıfırdan hayat kurun tüm şeyleri yaptıysanız,yeni internet,yeni telefon vesaire ve ilk defa bir hackerin bu kadar boş işlerle uğraştığını gördüm ama yetenekli hackermiş filmi çekilir.

Kurgu olup olmadığını tek soru ile teyit edeceğim. @393654 daha önce bu yaşadığınız konu ile ilgili konu açtınız mı ? Açmadıysanız kesinlikle bu konu kurgu. Çünkü 4 yıldır süregelen bu durumu pat diye şu an bahsetmeniz sizi ele veriyor.

Yazdıklarınızın hepsini okudum ve yazdıklarınızın olma olasılığı çok düşük şeyler.

İddiasına varım konu troll.

Hocam sıfırdan hayat kurun tüm şeyleri yaptıysanız,yeni internet,yeni telefon vesaire ve ilk defa bir hackerin bu kadar boş işlerle uğraştığını gördüm ama yetenekli hackermiş filmi çekilir.
Alım gücü belli maalesef. Hepsini aynı anda yenilemek zor.
Hocam adam tarattım diyor ya?Nerenizle okudunuz yazıyı?Sizler de bir tükenmediniz, adam 10 paragraf yazı yazıyor birisi de gelip “heğ kanka bi kaspersky ile tara bakim" diyor.
İroni yapmış da olabilir, sakin olun :D
Kurgu olup olmadığını tek soru ile teyit edeceğim. @393654 daha önce bu yaşadığınız konu ile ilgili konu açtınız mı ? Açmadıysanız kesinlikle bu konu kurgu. Çünkü 4 yıldır süregelen bu durumu pat diye şu an bahsetmeniz sizi ele veriyor.

Yazdıklarınızın hepsini okudum ve yazdıklarınızın olma olasılığı çok düşük şeyler.

İddiasına varım konu troll.
Açtım, buyurun:

Konu troll değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı