Birkaç kişiden hoşlanıp kimseye aşık olamamak

seffabullut

Centipat
Daha fazla  
Uzun süre sevgilim olmadı. Şimdi geldiğim noktada ise birkaç kişi gözüme çok hoş geliyor. Ne yapabilirim bilmiyorum pek aramın olduğu kişiler değiller ama çok hoşuma gidiyorlar. Bunu nasıl aşarım?
Tüm bunların yanında da öyle çevremde diğer insanlarda olduğu gibi birilerine aşık olamıyorum. Birine çok bağlanabiliyorum ama aynı zamanda durduk yere kendimi uzaklaştırıyorum. Uzaklaştırdıktan sonra tekrar o kişiye bağlanmaya başlıyorum.
Saçma biliyorum ama nasıl aşarım bilmiyorum.
Bu hoşlandığım kişilerle de hiçbir konuşmam bile olmadı sadece arkadaşları beni pek sevmiyorlar. Onlarla da aynı şey olsun istemiyorum.

Sosyal birisi değilsin sanırım, çok abartıyorsun bu olayları. Birisini güzel veya yakışıklı bulabilirsin.
Sosyal biri değildim. Biraz daha sosyalleşmeye başladım ama demek istediğim birisini güzel veya yakışıklı bulmak değil zaten. Hormonal bir şey mi üstte yazdığı gibi bilmiyorum normalde pek öyle düşünmeyeceğim kişiler bile son dönemde öyle geliyor ve insanlara yaklaşımımı değiştiriyor.

Uzun süre sevgilim olmadı. Şimdi geldiğim noktada ise birkaç kişi gözüme çok hoş geliyor. Ne yapabilirim bilmiyorum pek aramın olduğu kişiler değiller ama çok hoşuma gidiyorlar. Bunu nasıl aşarım?
Tüm bunların yanında da öyle çevremde diğer insanlarda olduğu gibi birilerine aşık olamıyorum. Birine çok bağlanabiliyorum ama aynı zamanda durduk yere kendimi uzaklaştırıyorum. Uzaklaştırdıktan sonra tekrar o kişiye bağlanmaya başlıyorum.
Saçma biliyorum ama nasıl aşarım bilmiyorum.
Bu hoşlandığım kişilerle de hiçbir konuşmam bile olmadı sadece arkadaşları beni pek sevmiyorlar. Onlarla da aynı şey olsun istemiyorum.

Hocam bana kalırsa psikiyatriye görünebilirsiniz. Bir uzman size daha iyi yardımcı olacaktır. Benim şahsi düşüncem ise kendinizi kontrol altına almayı öğrenmelisiniz. Kendinize belli bir kırmızı çizgi koyun. O çizgiyi ne geçin ne de gerisin de durun. Gün gelecek o çizgi ayağınızdan geçmeye çalışacak ama siz kendinize hâkim olacaksiniz. Kendinizden emin olun, örnek vereyim diyelim alışveriş e çıktınız ve tişört bakıyorsunuz. Kendinizin hangi nasıl bir tarz tişört sevdiğinizi bilmelisiniz ki alabilesiniz. Demem o ki kim sizin için daha yakın geliyorsa onunla konuşmayı tercih edebilirsiniz. Ayşe daha güzel, yok Fatma'nın tarzı güzel falan bunları tabii takılabilirsiniz ama önce size yakışan, sizin dilinizden anlayan birisini düşünün. Size ilaç gibi gelecek birisini seçiniz. Her anının beraber geçebileceğini düşünün ne kadar güzel değil mi? O yüzden korkunuz olmasın, cesaretli olun, öz güvenli olun ki tercihlerinizi verebilesiniz. Devamli mantıklı ve düşünceli bir şekil de hareket ettiğinizi unutmayın. Diyeceklerim bu kadar. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam bana kalırsa psikiyatriye görünebilirsiniz.
Gittim. Hatta herkesten hoşlanmayı bırakın direkt olarak insanlara karşı takıntılıyım dedim. Hiç umrumda olmayan birileri de olsa içimden stalklama hissi geliyor dedim. Hiçbir faydası olmadı. Kendim bunu biraz özgüven eksikliğine bağladım.

Geri
Yukarı