Hoşlanıp konuşamamak

Tarha.1

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selamlar, umarım bunu okuyan güzel bir gün geçiriyordur. Konudan da anlayabileceğiniz üzerine konu bir aşk meselesi. Baştan başlıyorum, yaş 17, şu an İsveç'te okuyorum ve iki yıl önce okumak için geldim ve şu an İsveççem sohbetlerde sıkıntı olmayacak kadar ve sınavları yapacak kadar var. Ben küçüklüğümden beri birisini sevip konuşamayan bir tipdim. Yani aslında konuşmakta sıkıntı yokta, arkadaş gruplarımda çok kız olmayınca bilmiyorum biraz garip geliyordu. İşte bu senede güzel bir İsveçli bir kızdan hoşlandım (Y diyelim). Kız ne uzun ne kısa, sarı saçlı, tatlı bir kız. Erkeklerle konuşmaktan çekinmeyen ama takılan birisi değil, yani özgüveni var ama erkek arkadaşı oldugunu düşünmüyorum. Kızdan hoşlanmaya başladıktan sonra kendime biraz çekidüzen verdim, koşuya filan başladım. Ama okulda bilmiyorum bana bakmaz korkusuyla konuşmayı geçtim, bakamıyorum. Kendimi ne çirkin ne de yakışıklı olarak düşünüyorum ama çirkin oldugumu düşünmüyorum. Kızla konuşamamın iki sebebi var, ikisi de salakça sebeplerde anlatıyorum. Birincisi dil. Dilde ne kadar iyi olsam da ana dilim değil ne de olsa. Bazen yakın olmayan insanlarla konuşunca heyecan yapabiyorum (eskisi kadar sık değil). İkincisi kızın hep takıldığı bir arkadaşı var, tahminimce o da benden hoşlanıyor. Benimle konuşmuşta eve gidince filan, ara sıra bakıyor bana fillan. Şimdi (Y) ile konuşsam, arkadaşından dolayı beni sever mi, bir de digerki kızında kalbini kırmak istemiyorum. Böyle takıldım. 3 ay sonra okul bitiyor, sonra herkes farklı okullara. Sizin bir tavsiyeniz var mı, nasıl yakınlaşabilirim hakkında? Çoğunuz diyecek git konus ne olacak, bende biliyorumda, kızı tek yakalamak zor oluyor. Biyandanda bunu yazmamın neden içimi dökmek bir yandan da gaz almak. Şimdiye kadar okuduysanız teşekkür ederim. Cevap yazarsanız sevinirim.

Oradaki kızlar daha rahattır diye tahmin ediyorum. Reddederse dahi seni aşağılayıcı bir şekilde reddedeceğini sanmam. Konuşursan hiçbir şey kaybetmezsin, belki de kazanırsın. Gözünde büyütmeden konuş onunla, belki İsveççe konuşman hoşuna gidebilir. Ben bazı yabancıların telaffuzlarını kötü de olsa sevimli buluyorum mesela.

Oradaki kızlar daha rahattır diye tahmin ediyorum. Reddederse dahi seni aşağılayıcı bir şekilde reddedeceğini sanmam. Konuşursan hiçbir şey kaybetmezsin, belki de kazanırsın. Gözünde büyütmeden konuş onunla, belki İsveççe konuşman hoşuna gidebilir. Ben bazı yabancıların telaffuzlarını kötü de olsa sevimli buluyorum mesela.
haklisin burdakiler o kadar rahat kiz erkek farketmeden. Kiz zaten nazik dalga gecmez. suanki planim bugun yarin arkadas olup, sonra da yil sonu balosunda birlikte gitmeyi önermekte, umarim yaparim

Haklısın, buradakiler o kadar rahat kız erkek farketmeden. Kız zaten nazik, dalga geçmez. Şu anki planım bugün-yarın arkadaş olup sonra da yıl sonu balosuna birlikte gitmeyi önermek, umarım yaparım.
Friendzone olmasın sonra, bence niyetini o kadar geçmeden belli et. Kız seni arkadaşı olarak görürse işin zorlaşabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı