Birtakım ormancı tavsiyeleri

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sizlere birkaç ormancı önerim var. Bundan önce bahsetmek istediğim bir durum var ki bazı liglerde şampiyon seçimi sırasında eğer yerleştiğiniz bölgeye uygun şampiyon göstermez iseniz sıralamayı direk bozuyorlar ki, bu tamamen ezberci oynamanın bir ürünüdür. Tabi bu durumda bir oyun bulmak hayli zor oluyor (Bu yüzden 10 dakika kadar beklediğim sıralar oldu). Özellikle insanlara dediğim halde sıralamayı bozuyorlar ama eninde sonunda oyuna giriyorsunuz.

1)GAREN
Oynanması belki de en kolay şampiyondur kendisi. Kendi pasifi sayesinde kolayca orman dönebiliyorsunuz. Rünler için tercihim: Saldırı hızı, saldırı gücü ve can çalma. İtem dizilimleri ise şu şekilde:
1.JPG

İlk olarak Cengaver'in alt itemi olan Avcı Palası ile başlıyoruz. Bu bize yaratıklara karşı can çalma ve ilave deneyim puanı getiriyor. İlk ormancı itemimiz olan Cengaver'i bitirdikten sonra saldırı gücünde artık ve bekleme süresinde azalma elde ediyoruz.
2.JPG

2. itemimiz statik hançer olmak zorunda. Saldırı hızı ve kritikten sonra da baskınlara daha kolay yetişebilmek için Atiklik Çizmesini tamamlayabiliriz:
5.JPG

Artık yarı tank özelliklerini de taşımamız lazım ki kolayca ölmeyelim. Ayrıca baskınlarda kitle kontrolünü arttırmak için, Donmuş Balyozu tercih edebiliriz. Böylece 700 canın yanısıra 30 saldırı gücü ve en önemlisi %40 yavaşlatma elde ediyoruz ve karşı rakibin kaçması iyice zorlaşıyor (Saldırı hızımızı da hesaba katarsak daha seri bir yavaşlatma elde ediyoruz):
Balyoz.JPG

Bundan sonra da Kara Balta'yı tamamlayabiliriz. Toplamda 5 itemimiz oldu.
Maçın geç aşamalarında karşı rakibin saldırı çeşidine göre tank itemi de aldıktan sonra artık hem hızlı hem de güçlü bir ormancı haline geliyoruz. Q ve düz vuruş ile iyi hasar çıkartabilir hale geldik. Bu şekilde birçok maç oynadım, gerçekten etkili ve eğlenceli. :)

2)POPPY
Poppy'nin en güzel özelliklerinden bir tanesi, baskınlarda e yeteneği ile rakibi itmesi ve w yeteneği ile bazı durumlarda kendisinden kaçmasını önlemesi. Bu şampiyonda ''Mavi Bulild''e önem veriyoruz. Rünlerimiz aynı.

İlk olarak Garen'deki gibi ormancı itemimiz olan Cengaver'i tamamladıktan sonra, saldırı ve hareket hızımızı arttıran Savaşçı çizmelerine yöneliyoruz. Burada Atiklik Çizmesini almamızın sebebi, Poppy'nin kendi yetenekleriyle hızlanıp rakibi sıkıştırmasına sahip olması. Bu yüzden Statik Hançere de gerek duymuyoruz.
Ardından yine Donmuş Balyoz alıyoruz ki; zırh, saldırı gücü ve %40 yavaşlatma elde edelim.
Sonra, tamamlamamız geren item kesinlikle Donmuş Yürek olmalı. Burada önemli ölçüde zırh, mana, bekleme süresinde azalma alıyoruz ve rakibin saldırı hızını da düşürüyoruz. Yani yine kitle kontrolü üzerine:
Yürek.JPG

5. eşyamız kesinlikle Üçlü Kuvvet olmalı. Bu eşya size geç oyunda her bakımdan yardımcı oluyor. Resim olayı anlatıyor zaten:
üçlü.JPG

Son eşyanızı da oyunun durumuna göre belirleyebilirsiniz. Bekleme süresi ve hız çok önemli!

Kendi fikirlerimi sizlere aktarmak istedim, umarım faydalı olmuştur. Videoyu beğendiyseniz aboneqw8pye8uhadqw çarpıldım.

Siz de buraya değişik ormancı tercihlerinizi yazın, tartışalım.

Troll değil di mi?

Kesinlikle hayır. Birebir denendi ve birçok maç taşıdım böyle. Ama şampiyon seçiminde sadece bunlar değil, aklıma gelen değişik şampiyonları gösterdiğimde kendimi hemen lobide buluyorum. Tabii dikkatli oynamanız lazım. Özene bözene yazdım bu yazıyı. :D

Nereden baksan elinde kaliyor arkadas, bu build ne :D Garen oto atack yapan bir hero degilken donmus balyoz almak nedir ki? Donmus balyoz metada olmayan bir item. Statik falan :D Tam fantezi buildi.

Evet biraz öyle. Son attığım maçların en iyilerinden biri:
Ekran Alıntısı.JPG

:D Farklı lane'lere farklı şampiyon almak çok eğlenceli aslında. Mesela Ashe solo için uygun olabilir. Çünkü rakibi sürekli dürtebiliyor ama orman için pek uygun olmaz. Ormanda Tristana da makul bir seçenek. Tabi eşya dizilimini de iyi seçmek gerek.

Edit: Aslında düşündüm de Ashe'den ormancı da olur çünkü pasifi sayesinde rakibi sürekli yavaşlatıyor. Buna göre de yürüme hızı ve saldırı hızı eşyaları alınırsa tadından yenmez!

Son düzenleme:
Ama ganklere her daim acik. Karsi ormanci seni kamplar hep. Top lanede offtank, tank veya damage turu sampiyonlar aliniyor ve cogunun gap closer (rakipe yetisebilme skilli veya kacma)'ı var. Cogunun da kitle kontrolu var. Cok onde olmadigin surece takim savaslarinda is yapman da yuzde 3 falan :)

Oyunu bırakalı uzun zaman oldu fakat şunları tavsiye edebilirim.
Elise : Hem tanky hem ap olarak hemde can yenilenmesi ve e si ile kolay gank atabilmesi ama latede düşmesi, erken oyun için çok iyi bir seçim. Erken oyunda çok gank atıp kartopu etkisi yapmak gerek.

Pantheon : Pasifi ile 1 vuruş engelliyor. Güzel bir pasif, hem tank hemde iyi vuruyor. Focus konusunda da iyi bir şampiyondur w yeteneği ve ultisi ile.

Başka bir şampiyon aklıma gelmiyor şuanlık. Orman oynamak zordur kimseyi tatmin edemezsin ama iyi de oynarsan çok kolay küme atlatabilecek bir roldür.

(Öneri istiyorsun zannetmişim, sen önermişsin yanlış anlaşılma olmuş fakat bunları da dahil edersen iyi olur)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı