Bisiklet İçin Kalın Teker Mi Daha İyi İnce Teker Mi?

Bisikleti daha çok şehir içi ulaşım veya uzun turlar için kullanacaksanız tur bisikleti dediğimiz ince lastikli fakat yol bisikleti kadar da ince lastiği olmayan türdeki modelleri tercih edebilirsiniz. Eğer daha çok toprak ve taşlı yollarda gidecekseniz kalın lastikli dağ bisikleti alabilirsiniz.

İnce lastiğin yol tutuşu ve sürtünmesi daha azdır yani aynı eforla daha hızlı gidebilirsiniz. Kalın lastik ise genel olarak daha konforlu bir kullanım sağlar fakat düz yolda sizi daha çok yorar. Tercih size kalmış.

Aydın gibi bir yerde Continental Race King ve türevi lastiklerin iyi olacağını düşünüyorum. 2.2 ve 2.3 aralığındaki lastik genişlikleri fazlası ile yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Continental Race King 2.2 alabilirsin, ikinci el çiftini 210TL'den satıyorlar sıfır gibi. Ben 150'den buldum şans eseri, hemen kaptım ve şuan kullanıyorum. Tanesi 700 gram kadar gelir 29" ölçü için, yine de hafif bir lastik olduğunu söylersek yanlış olmaz 29 ölçü çerçevesinde.

Ben bisiklet almayı düşünüyorum 29 jant ama ince mi kalın mı karar veremedim. Kalına daha yatkınım fakat sizin düşünceleriniz neler. Bir de 1200 1500 arası 29 jant kalın veya ince bisiklet önerir misiniz ve internetten bisiklet alınır mı?
Şimdiden teşekkürler.

Oturduğum yer Aydın. Burada her yer asfalt değil çoğunlukla taşlı yerler.
Arazi ve dağlık alandaysanız 2.20 ebatı lastikler işinizi görecektir sadece asfalttan ibaret ise 1.90 ebatı lastik iyidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı