Bisiklet İçin Kalın Teker Mi Daha İyi İnce Teker Mi?

CeoPotato

Kilopat
Daha fazla  
Ben bisiklet almayı düşünüyorum 29 jant ama ince mi kalın mı karar veremedim. Kalına daha yatkınım fakat sizin düşünceleriniz neler. Bir de 1200 1500 arası 29 jant kalın veya ince bisiklet önerir misiniz ve internetten bisiklet alınır mı?
Şimdiden teşekkürler.

Oturduğum yer Aydın. Burada her yer asfalt değil çoğunlukla taşlı yerler.

Ben bisiklet almayı düşünüyorum 29 jant ama ince mi kalın mı karar veremedim. Kalına daha yatkınım fakat sizin düşünceleriniz neler. Bir de 1200 1500 arası 29 jant kalın veya ince bisiklet önerir misiniz ve internetten bisiklet alınır mı?
Şimdiden teşekkürler.

Oturduğum yer Aydın. Burada her yer asfalt değil çoğunlukla taşlı yerler.

Site güvenilirse neden alınmasın? Konuya dönecek olursak, ince ve kalından kastımız ne? Race bike lastiği kadar inceyse gerek yok. Fat bike lastiği kadar kalınsa ona da gerek yok. Standart lastik ebadı işini görecektir diye umuyorum.

Öncelikle kullanım amacını belirlemen lazım düz yolda asfaltta mı kullanacaksın yoksa dağ bayır atlarım zıplarım mı diyorsun ve 29" jant alacaksan boyun 1.80M üzerinde olması lazım. Kullanım amacını ve boyunu hatta bacak boyunu söylersen daha iyi yardımcı olabilirim. Ayrıca internetten almanı çok tavsiye etmem çünkü model yıllarını çok yazmazlar bisiklette de model yılı önemlidir.

İnce lastikli olanlar Yol, Kalın olanlar ise Dağ Bisikletidir. Yol için Yol bisikleti öneririm, engebeli yollar içinse Dağ bisikleti öneririm.

Eğer uzun yol yapacak iseniz ve dağ bayır çıkmayacaksanız ince teker alın. Almazsanız pişman olursunuz. Ama dağ bayır çıkacam derseniz dağ bisikletlerine göz atın.

arkadaşlar yaşım 13 boyum 1.74 uzarım daha diğe alıcağım dağlara çımam fazla ama ince teker çukura girersen çabuk patlar diyorlar lastiği bizim burada çukurlar çok bir de bisiklet önerirmisiniz yukarıda belirtiğim gibi

27.5" jant, kadro boyu 17 veya 18" senin için daha uygun. Ddağ bisikleti al o zaman ama sert zeminde ince tekere göre daha fazla yorar seni. Uzun bir tuta çıkarsan o zaman hissedersin bunu. İstediğin fiyat aralığında en uygun olanı servis ve yedek parça olarak kron veya salcano tavsiye ederim.

Captcha Verification

biraz daha bütçeni arttırarak hidrolik disk frenlisini alabilirsin ya da 150 200TL gibi azaltarak V frenli olan modelini alabilirsin.

27.5" jant, kadro boyu 17 veya 18" senin için daha uygun. Ddağ bisikleti al o zaman ama sert zeminde ince tekere göre daha fazla yorar seni. Uzun bir tuta çıkarsan o zaman hissedersin bunu. İstediğin fiyat aralığında en uygun olanı servis ve yedek parça olarak kron veya salcano tavsiye ederim.

Captcha Verification

biraz daha bütçeni arttırarak hidrolik disk frenlisini alabilirsin ya da 150 200TL gibi azaltarak V frenli olan modelini alabilirsin.
29 jant almak istiyorum bir de kronda xc 100 ile xc 150 arasındaki fark nedir

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı