Bisiklet Ne ile Yağlanır?

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Ayrı parçalara, ayrı ürünler de kullanılabilir bana göre ama hangi ürün kullanılır bilmiyorum.
Kimisi WD-40 asla diyor, kimisi idare eder diyor, kimisi motor yağı, kimisi gres yağı vb. uzayıp gidiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
:D Makina yağı diye geçen yağı kullanabilirsin. WD-40 içeriğinde yağ da bulunduğu için önerilebiliyor. WD-40 içeriğinde aşındırıcı maddeler de olduğundan bazısı tavsiye etmiyor ancak aşırı paslanma varsa kullanılabilir. Gres yağı olmaz, vida/somun kısımlarına olabilir sadece.

Ayrı parçalara, ayrı ürünler de kullanılabilir bana göre ama hangi ürün kullanılır bilmiyorum.
Kimisi WD-40 asla diyor, kimisi idare eder diyor, kimisi motor yağı, kimisi gres yağı vb. uzayıp gidiyor.
Bisikletin neresine kullanacaksın yağı? Eğer zincir kısmı ise ben genelde pedalı çevirerek gres yağı sürerdim. Artık pek bisikletle aram yok ama almak istiyorum yeni bir tane. Bakalım. :) Yağ önemli tabi. Mesela eskiden meşin futbol toplarının dikişleri kolay açılmasın diye ''kuyruk yağı'' sürerlermiş. 😃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı