Bisiklet Önerisi

Bende de Kron XC 150 MD bisiklet var. 1 sene önce 530 Tl'ye almıştım. Hiç sorunu çıkmadı çok güzel bir bisiklet. Bunu alıp artan parayla kask, eldiven, yedek lastik, tamir için gerekli aletler, ışık vb. alabilirsiniz. Bu yaz sıcaklar yüzünden çok süremedim. Çok güzel bir bisiklet.
Güzel bir eldiven, dirseklik, ön ve arka çakarlar çok fark yaratıyor ancak eldivene 25, iyi bir dirsekliğe 50, ön ve arka çakarlara ise 75 lira gider. İyi bir kask alayım dersen 150 lira direkt olarak uçuyor zaten.

Bisikletin yarısı kadar da yardımcı donanımları masraf çıkartıyor. Sen 500'e ikinci elini aldıysan 700 liraya çıkmıştır diye.
Biz 700'e aldık, 1000 liraya yanaşmıştır, lastikleri falan da değişecek daha.

Kırık,çatlak ve üst seviye tahrip olmamışsa ikinci el bisikletler için bir sorun oluşmaz. Önerilen bisiklete görede davranmak lazım. Kalkıp ikinci el Salcano gibi bir marka önermek akıl işi olmaz tabi. Ayrıca Türkiye şartlarında geçde olsa sağlam komponentlere ve kadroya sahip bisikletler ikinci el olarak satılmakta. Yani ikinci el bisiklet alırken kadro marka modeli ve üzerinde ki komponentlerin marka modelini inceleyerek alınmalı. Lastiklerin kullanım yüzdesi sorulmalı bu tip benzeri sorular alıcıyı öldürmez.

Güzel bir eldiven, dirseklik, ön ve arka çakarlar çok fark yaratıyor ancak eldivene 25, iyi bir dirsekliğe 50, ön ve arka çakarlara ise 75 lira gider. İyi bir kask alayım dersen 150 lira direkt olarak uçuyor zaten.

Bisikletin yarısı kadar da yardımcı donanımları masraf çıkartıyor. Sen 500'e ikinci elini aldıysan 700 liraya çıkmıştır diye.
Biz 700'e aldık, 1000 liraya yanaşmıştır, lastikleri falan da değişecek daha.

İkinci el değildi. Sıfır 530 TL idi bisiklet. İnternetten sipariş vermiştim kargo dahil her şey 530 TL
Ve daha 100 TL'yi aşkın masrafı çıkmamıştır

İşin işine iyi bir yol lastiği de katarsan 100 lira daha gider, arka teker sürekli aşınıyor zaten.
Yeni değiştirdim ben de, yeni dış lastik hoşuma da gitti hani.

54.jpg

İnanır mısın, photoshop programı ile oraları beyazlatmak geçti içimden :) Cidden berbat durumdalar.
Cif ile temizleyeceğim bir ara, sıradan temizliklerde gitmedi zaten yağlar. Cif kökten hallediyor.

Aman temizleyeyim derken asit felen döküp eritme. :) Cif işe yarıyorsa bende deniyeyim yav. Arka tekerin kadro kısmına ne yaptıysam yapayım hep pis, hep pis. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı