Bisiklet zinciri nasıl temizlenmeli?

Yusuf Kiraz 38

Decapat
Daha fazla  
Bisiklet zincirimin üstünde makine yağı var ve kararma yaptı. Onu temizlemek için yağ sökücü olan Würth'ün balata temizleyicisiyle temizlemek doğru olur mu? Diş fırçası balata spreyi ve bez yardımıyla temizleyip XCP'nin yağıyla yağlamayı düşünüyorum.

Doğrudur hocam yapabilirsiniz. Ben de hep öyle temizleyip bakımını yapıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gaz yağı da kullanabilirsiniz, benzin de çok iyi temizler. Bir kutuya benzin ya da gaz yağı doldurup içine zinciri atın, sonrasında eski bir diş fırçası ile iyice temizleyin. Mümkünse 1 saat zinciri içinde bırakın, sonrasında alıp iyice durulayın ve zinciri takın. Zinciri taktıktan sonra yağlama işlemini yapabilirsiniz. İyi forumlar dilerim. (Dediğiniz yağ sökücüyü de kullanabilirsiniz, benim dediklerim ufak bir tavsiye olarak aklınızda kalsın.)

Gaz yağı da kullanabilirsiniz, benzin de çok iyi temizler. Bir kutuya benzin ya da gaz yağı doldurup içine zinciri atın, sonrasında eski bir diş fırçası ile iyice temizleyin. Mümkünse 1 saat zinciri içinde bırakın, sonrasında alıp iyice durulayın ve zinciri takın. Zinciri taktıktan sonra yağlama işlemini yapabilirsiniz. İyi forumlar dilerim. (Dediğiniz yağ sökücüyü de kullanabilirsiniz, benim dediklerim ufak bir tavsiye olarak aklınızda kalsın.)
Zincir nasıl çıkartılabilir peki?

Zincir nasıl çıkartılabilir peki?
Zincirde sökülmesi kolay olan bir tane bakla mevcut, baktığınızda fark ederseniz zaten. (Şu anda adını nedense unuttum dilimin ucunda. :D) Orayı bir pense yardımıyla açabilir, takabilirsiniz ama yapamam diyorsanız zinciri sökmeden de temizlemek mümkün. Daha fazla uğraştırır sadece.

Hocam zinciri çıkartmak biraz sıkıntı direkt balata spreyi ile temizleyin.
Teşekkürler :D
Zincirde sökülmesi kolay olan bir tane bakla mevcut, baktığınızda fark ederseniz zaten. (şu anda adını nedense unuttum dilimin ucunda. :D) orayı bir pense yardımıyla açabilir, takabilirsiniz ama yapamam diyorsanız zinciri sökmeden de temizlemek mümkün. Daha fazla uğraştırır sadece.

Anladım büyük ihtimalle sökmeden yaparım büyük bir temizliğe şu anda gerek yok :)

Zincirde sökülmesi kolay olan bir tane bakla mevcut, baktığınızda fark ederseniz zaten. (Şu anda adını nedense unuttum dilimin ucunda. :D) Orayı bir pense yardımıyla açabilir, takabilirsiniz ama yapamam diyorsanız zinciri sökmeden de temizlemek mümkün. Daha fazla uğraştırır sadece.
Quick link. Ecmel55 güzel detaylar paylaşmış, güvenebilirsiniz.

Geri
Yukarı