Bitcoin ile Steam cüzdan kod alma

Kanka 1.20 dolar yani nereden baksan 10TL kazanmışsın sen bunu kazarken ekran kartına verdigin zarar ve giden elektrik 10 TL karşılığından daha az mı yoksa fazla mı? Minning zarardır dostum yine de sen bilirsin.

RX 5700'le 3 aya yakındır kazıyorum 3 bin TL'ye yakın kazandırdı elektrik desen aylık 50 TL bile etkilemiyor. Kartı eylül'de 3.500'e almıştım bedavaya geldi kendi sayesinde. Zarar nerede şu an? :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka 1.20 dolar yani nereden baksan 10TL kazanmışsın sen bunu kazarken ekran kartına verdigin zarar ve giden elektrik 10 TL karşılığından daha az mı yoksa fazla mı? Minning zarardır dostum yine de sen bilirsin.
Saçmalık. Hangi karta ne zararı veriyor? Alıp yıllarca mining yaptığın kart var mı? Yok o zaman konuşma saçma sapan.

Bitcoin ile cüzdan kodu alacağına Bitcoin'i direk TL'ye çevirip o parayla cüzdan kodu alsan daha iyi olur

Son düzenleme:
Kanka herkes ekran karti, fatura demiş de ben cloud mining yaptım, crypto browser diye bi uygulamadan. Telefondan yaptım yani sıkıntı çıkartmadi.
Bitcoin kazmanın zorluğu o kadar yüksek ki ancak TH'lere varan çiftliklerde kazımı yapılıyor. Eğer bu kazımı ekran kartı ile yaparsan kazandırdığı Bitcoin'in değerinden çok elektrik harcar ve zarar ettirir. Günlük 5 TL civarı zarar ettiriyor örneğin RX 5600 XT'de. Eğer hashrate hesaplama sitelerinin SHA256 algoritma sayfalarına bakarsan hiçbir ekran kartı hakkında bilgi bulamazsın, sadece ASIC cihazları bulunur. Çünkü ekran kartıyla Bitcoin kazmak zarar ettirir.
Ya da ekran kartlı bir sanal makine ile bu sorunlarin hiçbirini düşünmeden rahatca mining yapabilirsiniz.
Bitcoin ile cüzdan kodu alacağına Bitcoin'i direk TL'ye çevirip o parayla cüzdan kodu alsan daha iyi olur
Nasıl yapabilirim peki bilginiz var mıdır yani yaştan dolayı hesap da açamıyorum.
Aslında var. Ben 3 ve 5₺'lik kodlar almıştım. Bozdurursa alır.
Nasıl bozdurabilirim. Ya da bozdurmak yerine bir csgo skin sitesine depozit ile çözemez miyim ? Skin olarak alsam parayı.

Son düzenleme:
RX 5700'le 3 aya yakındır kazıyorum 3 bin TL'ye yakın kazandırdı elektrik desen aylık 50 TL bile etkilemiyor. Kartı eylül'de 3.500'e almıştım bedavaya geldi kendi sayesinde. Zarar nerede şu an? :D

Nasıl o kartla 50 TL elektrik masrafı oluyor? PC'nin diğer bileşenlerinin elektrik harcamalarını hesaba katmıyorsun anladığım kadarı ile. Aynı model bende var 50 TL'den fazla harcaması var sistem toplamında.

Kanka herkes ekran karti, fatura demiş de ben Cloud mining yaptım, Crypto browser diye bir uygulamadan. Telefondan yaptım yani sıkıntı çıkartmadi.

4 sayfalık konu boşuna imiş demek ki.
Hocam o siteler hayal satıyor.
Cloud mining sadece belli bir ücret karşılığında yapabiliyorsunuz.
Örneğin tamamen sallıyorum fiyatı 10k ücret ile 1 th kazım gücü satın alıyorsunuz.
Sonucunda da para kazanıyorsunuz.
Nasıl o kartla 50 TL elektrik masrafı oluyor? PC'nin diğer bileşenlerinin elektrik harcamalarını hesaba katmıyorsun anladığım kadarı ile. Aynı model bende var 50 TL'den fazla harcaması var sistem toplamında.

Ayrıca o kart+sistemin günlük harcadığı elektrik minimum Türkiye'de 75TL yapıyor.
Arkadaş normal şartlarda PC ile 25 TL elektrik harcasa doğru söylüyor olabilir.

İşlemci kullanımı %0'da, M2 SSD takılı sadece. Kalan parçalar 5-10 watt anca harcıyor. Dediğim para hepsinin genel ortalaması.

Yeni konular

Geri
Yukarı