Bitcoin madenciliği nasıl yapılır?

Eskisi kadar karlı bir iş değil. Elektrik faturası çok ama çok yüksek gelecektir. Mining yapmak için özel bir sistemin olmalı ve neredeyse tüm gün boyunca açık olup en yüksek performansta çalıştırman lazım. Bu iş için baya geç kaldın. Ayrıca ailen sıcak bakar mı bilmem çünkü elektirik faturası yüksek ihtimal ile 1000 TL'yi aşacaktır.
ben eski bilgisayarımı kullanacağım zaten. kendisi bir laptop bence birşey olmaz.

ben eski bilgisayarımı kullanacağım zaten. kendisi bir laptop bence birşey olmaz.
Öyle her bilgisayar ile olsaydı bu forumda hepimiz bitcoin basardık. Size sağlam ve mining'e elverişli bir sistem lazım. Zaten kazanç oranı riskli bir iş birde öyle bir bilgisayar ile girerseniz elinize tek geçen 4 haneli elektirik faturası olur. İnternete mining sistemi yazın ve çıkan görsellere bakın. Bu işe girip kazanç sağlamak isteyen insanlar çok ciddi paralar yatırıyor. Sistemleri her zaman güncel tutmalısınız. Performansı düşen kartları yenilemeniz gerekir, altını çiziyorum kartları diyorum. Ayrıca oturduğun yerden yoldan para kazanmak hiç kolay değil. Bitcoin 20.000 Dolar gibi fiyatlara ulaşıp sene sonu 100.000 Dolar olacak diyen haberleri görmeseydiniz bu işlere hiç karışmazdınız, bundan adım gibi eminim. Ne olacağı hiç belli değil. Kurucusu dahi belli olmayan bir sistem bu. Bir bakarsınız uyandığınız bir sabah bitcoin'in yok olduğunu görürsünüz. 16 yaşında daha küçücük çocuksun. Babanın, annenin eve getirdiği 3 kuruş parayı böyle riskli işe sokma. Ne zaman büyür cebine kendi paranı koyarsın o zaman ister kumar oynar istersende bitcoin mining işine girersin.

Öyle eski laptop ile olmuyor o iş. Herkes bitcoin basardı o zaman. Gerçekten güçlü bir sisteme ve yatırıma ihtiyacınız var.
Şöyle bir yazı yazdım konuyu açıklayan, isterseniz göz atabilirsiniz.

Açıkçası i9-10850K + RTX3080 donanımıyla Bitcoin mining denedim. Sonuç: 24 saatte ortalama 18 20TL kazanç idi. Bu esnada bilgisayar 600W civarında güç tüketiyordu. Ankara'da yaşıyorum KWH fiyatı 53 kuruş. Yani ben bu bilgisayarı 24 saat açık bıraksam (güzelim parçaların yıpranması da cabası) yaklaşık 8TL elektrik faturasına sebep oluyor günlük. Yani bilgisayar 24 saat mining yapacak ve bu esnada sen işlerini düzgün yapamazsın parçalar tam yük kullanıldığı için ve buna karşılık o değerli parçalar çabucak ömrünü yitirecek. Senin de eline günlük ortalama 10TL geçecek. Kesinlikle değmeyecek bir yatırım. Al sat yaparak yatırım yapmanı tavsiye ederim. Yılın başında 300TL yatırmıştım Bitcoin'e, geçen günlerde 800TL gibi bir param oldu.

Açıkçası i9-10850K + RTX3080 donanımıyla Bitcoin mining denedim. Sonuç: 24 saatte ortalama 18 20TL kazanç idi. Bu esnada bilgisayar 600W civarında güç tüketiyordu. Ankara'da yaşıyorum KWH fiyatı 53 kuruş. Yani ben bu bilgisayarı 24 saat açık bıraksam (güzelim parçaların yıpranması da cabası) yaklaşık 8TL elektrik faturasına sebep oluyor günlük. Yani bilgisayar 24 saat mining yapacak ve bu esnada sen işlerini düzgün yapamazsın parçalar tam yük kullanıldığı için ve buna karşılık o değerli parçalar çabucak ömrünü yitirecek. Senin de eline günlük ortalama 10TL geçecek. Kesinlikle değmeyecek bir yatırım. Al sat yaparak yatırım yapmanı tavsiye ederim. Yılın başında 300TL yatırmıştım Bitcoin'e, geçen günlerde 800TL gibi bir param oldu.
Kwh fiyatının 53 kuruş olduğuna emin misiniz. Onun üzerinde vergi var epey, 0.75 gibi bir rakama gelmesi gerekiyor toplam. Ayrıca 3080 gayet kârlı bir kart. Güzel gelir elde edersiniz o kart ile. Kartı soğutabilirseniz yıpranma durumu olmaz pek.
Ayrıca eski laptopla değil 10 tl, 1 tl bile elde edemezsiniz günde.

Öyle her bilgisayar ile olsaydı bu forumda hepimiz Bitcoin basardık. Size sağlam ve Mining'e elverişli bir sistem lazım. Zaten kazanç oranı riskli bir iş bir de öyle bir bilgisayar ile girerseniz elinize tek geçen 4 haneli elektrik faturası olur. İnternete mining sistemi yazın ve çıkan görsellere bakın. Bu işe girip kazanç sağlamak isteyen insanlar çok ciddi paralar yatırıyor. Sistemleri her zaman güncel tutmalısınız. Performansı düşen kartları yenilemeniz gerekir, altını çiziyorum kartları diyorum. Ayrıca oturduğun yerden yoldan para kazanmak hiç kolay değil. Bitcoin 20.000 dolar gibi fiyatlara ulaşıp sene sonu 100.000 dolar olacak diyen haberleri görmeseydiniz bu işlere hiç karışmazdınız, bundan adım gibi eminim. Ne olacağı hiç belli değil. Kurucusu dahi belli olmayan bir sistem bu. Bir bakarsınız uyandığınız bir sabah Bitcoin'in yok olduğunu görürsünüz. 16 yaşında daha küçücük çocuksun. Babanın, annenin eve getirdiği 3 kuruş parayı böyle riskli işe sokma. Ne zaman büyür cebine kendi paranı koyarsın o zaman ister kumar oynar istersende Bitcoin mining işine girersin.

Program 20 dolar tutuyor. Ama adamlar sadece PayPal ve Bitcoin alıyor. 20 dolar kazanayım derken 500 dolar gidecek benden.

Şimdi ben İstanbul'da tek zamanlı ev elektiriği kullanıyorum KWH 71 kuruş vergi dahil.
RTX 3070 gamerock ve VS650 PSU bulunuyor ne kadar kar ederim aylık.
Yani net karım kaç TL olur.

Şimdi ben İstanbul'da tek zamanlı ev elektiriği kullanıyorum KWH 71 kuruş vergi dahil.
RTX 3070 gamerock ve VS650 PSU bulunuyor ne kadar kar ederim aylık.
Yani net karım kaç TL olur.
RTX 3070 yaklaşık 60 MH mining gücüne sahip. Şu anki ETH fiyatı ve zorluk seviyesinde ayda 65-70 dolar kazanabilirsiniz. Yaklaşık 10-11 dolar elektrik masrafı olur. Yani net karınız 55-60 dolar (~440TL).
İsterseniz hazırladığım rehbere göz atabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı