Bitcoin Mining Virüsü Olabilir mi?

1 yıl önce.

Tam 1 yılda değil 8 9 ay falan.

Hiçbir av her virüsü bulamaz! Kaspersky beni zamanında çok uğraştırdı Kaspersky Total Security sürümünü kullandım web eklentisi de ekli nette gezerken bir siteye tıkladım ve güvenli yazıyordu girdim 3 dosya indi ve engellemesi lazımken engellemedi PC kafayı yiyordu klavye rengi değişiyor ses kendi kendine açılıp kapanıyordu üstüne üstlük taramada küfreder gibi cihaz temiz diyordu kıs silip McAfee indirip silmiştim. Kaspersky kötü bir av değil ama her virüsü bulamaz.

Şahsen acı tecrübeler doğrultusunda önermediğim bir programdır çok daha iyi alternatifler var.
Önerdiğim programlar

Sisteminiz iyi ise McAfee

Sisteminiz kötüyse ESET

Tarama aracı olarak Malwarebytes

McAfee mi? Hocam Kaspersky bin basar McAfee'ye birazdan fena linç yiyeceksiniz. Ben McAfee'yi savunuyorum ama adamlar reaktif koruyor bu kişi neden proaktif yerine reaktif ve iyi olmayan bir program kullansın ki. Bana laf atıyorsunuz ama kendiniz daha antivirüslerin nerede kullanılacağını bilmiyorsunuz. Ev için değil iş içindir McAfee.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Git bilgisayar öğren biraz Kaspersky fanboyu.

Detaylı testler altta verilmiştir.

Linki yanlış yazmışım ama sitede detaylı testler var.

Git bilgisayar öğren biraz Kaspersky fanboyu.

Detaylı testler altta verilmiştir.

Kaspersky her 1 saatte 1 veri tabanı güncelliyor verdiğiniz linkle ilgilenmiyorum boş false positive veren bir antivirüs değil geçen Norton antivirüs izledim ve kaçak müzik indirme sitelerini engelliyor ama Kaspersky o siteleri riskli görmüyor boş yere hayatımıza karışmayan bir antivirüstür Kaspersky.
O attığın site Norton diye bağırıp duruyor boş yere korku vermeyen sadece zararlı yazılıma tepki veren Kaspersky kullanmayı seçerim, gidip te Avast gibi bir çöpü satın almış bir şirkettir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İşte tam buraya 10:16 ya bak Norton Scorpion'u engelleyemiyor. Ancak Kaspersky havada suda engelliyor.

Son düzenleme:
Haklısınız Kaspersky iyi bir avdir fakat ben sizin her şeyi bulabilir lafına söyledim gerek bana virüs bulaştırması ve bilgisayarımda çeşitli çalışmalar sonucu mavi ekran atmasından dolayı bu av ye çok sempati beslemiyorum ve kendi tartım ve gerekli testlere bakarak önermediğimi belirttim yanlış anlaşılmak istemiyorum.

Bulamadıysa sıkıntı yoktur iyi sosyaller dilerim.

Öyle mi o Avast denen sözde antivirüs bilgisayarımda iken PC yavaştı tarama temiz çıkıyordu. Sonra ihanet ettiler biliyorsundur. Kaspersky indirdim tam tarama sonucu 2 tane kripto miner virüsü çıktı. Hangi antivirüsü kullandığına bağlı Malwarebytes ve Kaspersky bütün virüsleri bulabilecek kapasiteye geldi yeni virüslere ise anında tespit için Kaspersky Security Network ve sağlam bir heuristik yani sezgisel motoru var. Ayrıca sırf Ransomware için System watcher özelliği var virüslerden korkmuyorsanız sadece size 1 trojan yeter gelip buraya yazarsınız Instagram hesabım çalındı, Steam hesabıma Çinliler girdi. O zaman sizi format bile kurtaramaz çünkü virüs bilgileri anında karşıya götürür. Antivirüs kullanmıyorsanız indirmenizi öneririm.

Tüm Cihazlar için Ücretsiz Antivirüs Yazılımı 2022 | Kaspersky Bu da link.

Dostum yanlış anlama fakat şu an neye bu kadar ağlamak/sinirlendiğini anlamadım. Her virüs, virüs programında çıkmayabilir. Bazılari kendini HWID'e saklar bazılari Regedit. Sen yine her virüsü bulabileceğini sanıyorsan Virüs tarama ile bol şanslar!

Zamanında diyorsunuz ayrıca çok yüksek tespit oranına sahip olduğunu izah etmeye çalıştım orada ksn Zero day gibi sıkıntılı zaafiyetleri hızla buluyor. Kendilerini çok geliştirdiler ayrıca demişim ki orada Malwarebytes ile beraber bu kadar iyiler birinin bulamadığını biri illaki bulur.
Anti virüsler gelişiyorsa emin ol virüs lerde gelişiyor. 😂

1 yıl önce.

Tam 1 yılda değil 8 9 ay falan.
Hocam istiyorsan benimde tavsiyem kaspersky. Fakat hiçbir anti virüsün bulamadığı virüslerde var. Format atsan bile kesin değil öyle söyleyeyim fakat o kadar ağır bi virüs nadirdir.

Dedikleriniz de Haklısınız eski bilgisayarımda Regedit'e bulaştırmıştım temizlemesi çok zor/imkansız ben Kaspersky çok önermem sebebi ise güvenlik duvarı ve internet eklentisi mutlu etmiyor tarama konusunda bana bulaşan virüs ağır bir virüstü bulamayabilir zaten her antivirüs bulacak diye bir kaide yok. Benim için bir av de en önemli şey web koruması ve güvenlik duvarıdır.

Hocam demek istediğim tarama değil fud yani tespit edilemeyen zararlı yazılım harici her halukarda er geç antivirüsler tarafından tespit edilir ve en erken tespit eden ise Kaspersky'dır çünkü adamlar daha hızlı olmak için daha çok kişi indirsin diye en iyi ücretsiz antivirüsü yaptılar buradaki o ücretsiz antivirüse bol özellik koymalarının nedeni ise çok kullanıcı sayesinde virüslerin o kullanıcılara bulaşıp bize daha hızlı bulaşmamasını yani reaktif mantığı önce az miktarda Kaspersky kullanıcısına bulaşıp geri bildirim aldıklarında hemen güncellemeyle veri tabanına yazarlar. Yani Kaspersky her halukarda en iyisi olmaya çalışır. Bulamadığı kişiler ise Kaspersky'a düşman olurlar ama aslında diğer antivirüslerden en hızlı veritabanına kaydeden Kaspersky'dır. Benim ve çoğu kişinin görüşü budur. Bulunamayanlar var ama dedim ya yüzde 1 bulunmadı diye yüzde 99'a haksızlık yapamazsınız. Bana önerilen antivirüse baktın mı McAfee adamlar hem reaktif hem de üreticisi bile antivirüsü önemsemedi. Norton ise aşırı false positive ile can sıkıyor.

Dedikleriniz de Haklısınız eski bilgisayarımda Regedit'e bulaştırmıştım temizlemesi çok zor/imkansız ben Kaspersky çok önermem sebebi ise güvenlik duvarı ve internet eklentisi mutlu etmiyor tarama konusunda bana bulaşan virüs ağır bir virüstü bulamayabilir zaten her antivirüs bulacak diye bir kaide yok. Benim için bir av de en önemli şey web koruması ve güvenlik duvarıdır.

Virüs bulaştırdıysa düşmanı ol tabii ki sana güvenlik sunmamış haklısın. Ancak bu virüs bulaştığında Kaspersky var mıydı ve hangi seneydi ve Malwarebytes falan denedin mi?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı