Bitcoin Mining Virüsü Olabilir mi?

Hocam demek istediğim tarama değil fud yani tespit edilemeyen zararlı yazılım harici her halukarda er geç antivirüsler tarafından tespit edilir ve en erken tespit eden ise Kaspersky'dır çünkü adamlar daha hızlı olmak için daha çok kişi indirsin diye en iyi ücretsiz antivirüsü yaptılar buradaki o ücretsiz antivirüse bol özellik koymalarının nedeni ise çok kullanıcı sayesinde virüslerin o kullanıcılara bulaşıp bize daha hızlı bulaşmamasını yani reaktif mantığı önce az miktarda Kaspersky kullanıcısına bulaşıp geri bildirim aldıklarında hemen güncellemeyle veri tabanına yazarlar. Yani Kaspersky her halukarda en iyisi olmaya çalışır. Bulamadığı kişiler ise Kaspersky'a düşman olurlar ama aslında diğer antivirüslerden en hızlı veritabanına kaydeden Kaspersky'dır. Benim ve çoğu kişinin görüşü budur. Bulunamayanlar var ama dedim ya yüzde 1 bulunmadı diye yüzde 99'a haksızlık yapamazsınız. Bana önerilen antivirüse baktın mı McAfee adamlar hem reaktif hem de üreticisi bile antivirüsü önemsemedi. Norton ise aşırı false positive ile can sıkıyor.

Virüs bulaştırdıysa düşmanı ol tabii ki sana güvenlik sunmamış haklısın. Ancak bu virüs bulaştığında Kaspersky var mıydı ve hangi seneydi ve Malwarebytes falan denedin mi?

Düşman değilim virüs programları aydan aya bile sıralaması değişebilir.
Kaspersky Total Security sürümü yüklü+web eklentisi vardı sene 2022 yaz başları Mayıs haziran civarı akrabanın tavsiyesi üzerine McAfee kurdum sildim şu anda onu kullanıyorum memnun etti şu ana kadar ama eğer ki bir şey yaşarsam ve bana güvenlik sağlanmazsa gerekli yorumumu yaparım ve başka alternatiflere yönelirim.
Senelerdir av kullanan biri olarak yaklaşık.

1 yıl Avast
1 yıl IObit.
1 yıl ESET.
1 yıl Kaspersky.
1 yıl McAfee

Bunları kullandım Avast'ı PC cahili olduğum zamanlar kullandım iğrenç bir av.

IObit'i benim babamın bilgisayarcı arkadaşı kurmuştu bu çok iyi diye tükürdümün programı kendini virüs sanıyordu.

ESET hafif bilgisayarlar için en iyi alternatiflerden ama web Security anlamında geri.

Kaspersky görüşlerimi belirttim zaten.

McAfee çok ağır ve kaynak sömürgecisi ama web koruması ve firewall anlamında şu ana kadar tatmin etti.

Düşman değilim virüs programları aydan aya bile sıralaması değişebilir.
Kaspersky Total Security sürümü yüklü+web eklentisi vardı sene 2022 yaz başları Mayıs haziran civarı akrabanın tavsiyesi üzerine McAfee kurdum sildim şu anda onu kullanıyorum memnun etti şu ana kadar ama eğer ki bir şey yaşarsam ve bana güvenlik sağlanmazsa gerekli yorumumu yaparım ve başka alternatiflere yönelirim.
Senelerdir av kullanan biri olarak yaklaşık.

1 yıl Avast
1 yıl IObit.
1 yıl ESET.
1 yıl Kaspersky.
1 yıl McAfee

Bunları kullandım Avast'ı PC cahili olduğum zamanlar kullandım iğrenç bir av.

IObit'i benim babamın bilgisayarcı arkadaşı kurmuştu bu çok iyi diye tükürdümün programı kendini virüs sanıyordu.

ESET hafif bilgisayarlar için en iyi alternatiflerden ama web Security anlamında geri.

Kaspersky görüşlerimi belirttim zaten.

McAfee çok ağır ve kaynak sömürgecisi ama web koruması ve firewall anlamında şu ana kadar tatmin etti.

Tamam böyle iyi kapatalım konuyu yoksa birbirimize düşebiliriz McAfee'yi beğenmişsin ben de 1 sene McAfee webadvisor kullandım ve memnundum. Kullanabilirsiniz. Çünkü ben Kaspersky ve McAfee harici hiçbir antivirüs kullanmam bana bu antivirüsler kardeşim gibi hissettiriyor Kaspersky sizi korumadıysa ve McAfee koruduysa sıkıntı yok. İyi Sosyaller hocam görüşürüz:).

Yeni konular

Geri
Yukarı