Bitcoin Takip Edilebiliyor mu?

Cem Sonışıl

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Bitcoin hakkında sormak istediğim 1-2 sorum var umarım cevaplayabilen olur. İlk olarak sormak istediğim soru arkadaşıma Bitcoin göndermek istesem arkadaşım göndericinin ismini öğrenebilir mi? İkinci sormak istediğim soru ise bitcoin satın aldığımızda bazı kaynaklar hdd'de saklamamız gerektiğini söylüyor. Bunun yerine yatırım yaptığımız sitede kalsa bitcoin bir problem olur mu? Bitcoin konusunda yeniyim şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.

Uzun vadeli al- sat yapcaksanız Bitcoin cüzdanınızı kağıt parçası olarak da yapabilirsiniz. Kısa vadeli al-sat yapcaksanız internet cüzdanı daha uygun al sat yapması daha kolay olur.

Eskiden takip edilemediğinden ötürü internet karaborsasında antik eşyalar, uyuşturucu satışı, gizli belgeler, kiralık katil (ki bunların çoğu dolandırıcıydı) ödeme birimi olarak hep BitCoin kullanılıyordu. Şimdiki durumu bilemiyorum.

Takip edilemiyor. Ancak borsalarda işlem yaparken çoğu borsa kimliğinizi veya kredi kartı gibi şeylerle kendinizi kanıtlamanızı istiyor. Ancak kendiniz yaptığınızda takip edilemez.
Hocam ben şeyi merak ediyorum. Arkadaşım bana site üzerinden belli bir miktar bitcoin gönderse bu gönderilen bitcoin'in kimin gönderdiği vs herhangi biri görebiliyor mu? Devlet olsun vs vs

Hocam ben şeyi merak ediyorum. Arkadaşım bana site üzerinden belli bir miktar bitcoin gönderse bu gönderilen bitcoin'in kimin gönderdiği vs herhangi biri görebiliyor mu? Devlet olsun vs vs
Göremezler. Bitcoin'i TL'ye çevirirken belki sorun olabilir.

Bitcoin ağı üzerindeki hareketleri takip etmek gayet de mümkün. Tabi isim gibi kişisel şeyler Bitcoin üzerinden paylaşılmadığından takip edilemiyor ama siz bir şirket üzerinden Bitcoin alışverişi yaptığınızda kimlik bilgilerinizi isteyip, kullandığınız adresi sizinle eşleştirip geçmiş ve gelecek aktivitenizi izleyebilir.

Bitcoin o kadar da gizlilik esaslı bir coin değil.

Merhaba, izin verildiği zaman görebilir mesela ben gönderme işlemi yapınca bilgilerimi paylaşmak istediğim için karşıdaki görebiliyor. Saklama konusunda da ben üye olduğum sitede bırakıyorum ekstra bir saklama yapmıyorum gerek kalmıyor. Çok şükür üye olduğumdan beri sorun yaşamadım. Merak edersen de üye olduğum borsa da Thodex (Koineks)

Merhaba arkadaşlar Bitcoin hakkında sormak istediğim 1-2 sorum var umarım cevaplayabilen olur. İlk olarak sormak istediğim soru arkadaşıma Bitcoin göndermek istesem arkadaşım göndericinin ismini öğrenebilir mi? İkinci sormak istediğim soru ise bitcoin satın aldığımızda bazı kaynaklar hdd'de saklamamız gerektiğini söylüyor. Bunun yerine yatırım yaptığımız sitede kalsa bitcoin bir problem olur mu? Bitcoin konusunda yeniyim şimdiden cevaplarınız için teşekkür ediyorum.
öğrenebilirsin diyebiliyorum ve ben hdd'de saklamıyorum bi sorun olmuyo bende

Yeni konular

Geri
Yukarı