Bitcoin yasal mı?

FIFFLAREN

Kilopat
Sosyal medyadan bitcoin-etherium çekilişlerine katılmaya başladım daha yeniyim bu konularda. Amacım çekiliş çıkarsa karta çekerek nakite dönüştürmek işte. Btctürk sitesine kaydolmayı düşünüyorum, başıma bir iş gelmez değil mi? Ülkemizde yasal durumda mı?

Paribu bir ara Türk hesaplarını banlıyordu. BTCTürk'de satış yaparken hakkın yeniyor senden sonra satışa konulan kişi önden satıyor.
Paribu'da yabancı hesap yok ki. Türk borsası.

Yasal ama bulaşmanı tavsiye etmem. Aşırı derecede manipülasyona açık bir piyasa.

Daha geçen gün Bitcoin Safiye adlı şahıs 400 milyon tokatlamıştı. Çekiliş ayağına tokatlanma. Soruna da cevap olarak Bitcoin yasaldır, Turcoin bile var.
Turcoin mi? Google Amcaya Turcoin yazip haber basliklarini hic okumadin sanirim? Türkiye'ye ait suan bir kripta para yok 2020 yili icerisinde girisimler baslayacakmis. Ben Koineks.com'u kullaniyorum bir cok defa alim-satim yaptim hic magdur olmadim.

Al sat yapmayacağım kazanırsam eğer adama(yabancı) hesap numaramı atacağım o da bana parayı yollayacak bir sorun olur mu ?

Al sat yapmayacağım kazanırsam eğer adama(yabancı) hesap numaramı atacağım o da bana parayı yollayacak bir sorun olur mu ?
Hiç bilemiyorum nasıl bir şey yapacağınızı ama benim tavsiyem her şekilde bu piyasadan uzak durun. Aşırı derecede dolandırıcı var.

Hiç bilemiyorum nasıl bir şey yapacağınızı ama benim tavsiyem her şekilde bu piyasadan uzak durun. Aşırı derecede dolandırıcı var.
Çekiliş örneği bu şekilde

Dosya Ekleri

• Screenshot_2019-11-08-04-06-30-010.jpeg
    Screenshot_2019-11-08-04-06-30-010.jpeg
    213,6 KB · Görüntüleme: 167

Geri
Yukarı