Bitcoin yerine CS:GO kasasına yatırım yapmak mantıklı mı?

Ball So Hard

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Lenovo IdeaPad 3 İşlemci: Intel Core i5-10210U Harici Ekran Kartı: NVIDIA GeForce MX130 Sistem: Windows 11 Home 22H2
Meslek
Freelancer
Merhaba, çok fazla boş yere para harcayan birisiyim. Hem oyun oynayıp, hem de birikim yapabileceğim bir yol olarak CS:GO oyununu seçtim. Bu aralar aşırı şekilde kırık diş operasyonu kasasına yükleniyorum. (belki parçalanmış kasası daha mantıklı seçim bilmiyorum) muhtemelen ilerleyen zamanda 100 kadar kasa birikmiş olacak. Sizce bu kadar yatırım yapmak mantıklı mı?

Kasanın 1-2 aya 3.50 TL'ye kadar inebileceğini tahmin ediyorum ama ben uzun vadeli yatırım düşünüyorum. Operasyon bitene kadar veya bittiğinde aldığım kasaların hepsi zarar ettirecek. Ben 6-7 ay kadar bekleyip, 8-9 TL'den satmayı düşünüyorum. Her satıştan 1 TL dahi kar etsem, benim için bir problem olmayacaktır. Parayı boşa harcamak yerine, en azından bir şeye birikim yapayım kafasındayım.

Hatta durum öyle bir hal aldı ki, başkasının kasalarını da nakit paraya dönüştürerek satın alıyorum.
Bkz: Alıcı: CS:GO Kasalarını Nakit Paraya Çeviriyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
An itibariyle düşüş başladı. Artık 4.75 TL'den kasa bulabiliyorsunuz.

Reis bence adam akıllı bir skine yatırıp yapman daha iyi olur
kasa.jpg

Görevleri tamamladığımda toplam kasa sayım artık 100'ü geçmiş olacak. Bundan dolayı artık kasa almayacağım ama fiyatı ilerleyen aylarda yükselirse skin alıp, pahalı skin almayı düşünüyorum. Sonrasında skin sitelerinde düşük komisyona satarım diyorum.

Eki Görüntüle 878835
Görevleri tamamladığımda toplam kasa sayım artık 100'ü geçmiş olacak. Bundan dolayı artık kasa almayacağım ama fiyatı ilerleyen aylarda yükselirse skin alıp, pahalı skin almayı düşünüyorum. Sonrasında skin sitelerinde düşük komisyona satarım diyorum.
Gayet iyi yaparsınız kasa işinden daha karlı örneğin güzel ve pahalı bir awp skini alıp pahalıya satabilirsiniz

Gayet iyi yaparsınız kasa işinden daha karlı örneğin güzel ve pahalı bir awp skini alıp pahalıya satabilirsiniz
Anladım ama artık parayı kasaya gömdüm. :) En azından kasaların fiyatı 7 TL falan olursa satmaya başlayacağım ama görünüşe göre 3.50 TL'ye kadar inecek bu. Anlaşılan uzun bir süre hesaba bakmamak gerekli.

Steam pazar piyasasındaki toplam kırık diş operasyonu kasası 133 bini geçmiş durumda. İndirim gelir, yeni görevler gelir ve sonuç olarak kasa biriktiren herkes kısa vadede zarar eder. Ben uzun vadeli yatırım yaptım diyelim. En kötü kasaları satar, forumda oyun satarım. :D

Kısa vadede kasa yatırım yapmak zaten saçmalıktır Max 2 sene içerisinde kar edilicektir bendde şu anda 30 35 tane kasa toplamışım hayırlısı.

Yeni konular

Geri
Yukarı