Bitcoin'e neler oluyor?

TERRA rezervlerini satıp doları sabitlemeye çalıştı. Ama başaramadı. En büyük düşüşüsün sebebi buydu.

Terra ust ve terra lunanın çökmesiyle birlikte piyasada şu an büyük bir korku hakim. 30 milyar dolar buhar olup gitti. Artık parayı shortcular mı yer, yoksa %30 faizli terra ust alanlar mı yer bilemiyorum. O da terra ust düzelirse tabii. Kripto piyasası 1 ay sonra mı düzelir yoksa 1 yıl sonra mı bekleyip göreceğiz.

Bitcoin'in düşmesiyle alt coinler düşer mi?
Ada, mana ve XRP gibi coinler.

Nispeten de olsa eski konu ancak kimse doğru düzgün cevap vermemiş sayılır. Bunu öngörmek için BTC. D dediğimiz Bitcoin dominance paritesine bakarız, bu piyasada ki Bitcoin'e aktarılan para olarak nitelendirilir. Bitcoin'in fiyatı ile orantısı karmaşıktır, ve ikisinin endeksi altcoinleri doğrudan etkiler. İlişkilerini görsel olarak ekledim.

BTC d.jpg

Nispeten de olsa eski konu ancak kimse doğru düzgün cevap vermemiş sayılır. Bunu öngörmek için BTC. D dediğimiz Bitcoin dominance paritesine bakarız, bu piyasada ki Bitcoin'e aktarılan para olarak nitelendirilir. Bitcoin'in fiyatı ile orantısı karmaşıktır, ve ikisinin endeksi altcoinleri doğrudan etkiler. İlişkilerini görsel olarak ekledim.

Eki Görüntüle 1387927

Sag ol
Merak ettğim bir şey var benim Binance TR hesabım var Binance hesabım yok kaldıraçlı işlem yaparken fiyat tahmin ediyoruz ya işte orada BTC'den örnek vereceğim 1000 dolar yüksege ve aşagı düşecegini tahmin etsek ve 2 sinede 5 dolar koysak her türlü kar elde edemez miyiz?

Hayır kaldıraçta kaç x varsa birinden o kadar zarar diğerinden o kadar kar elde edeceğin için sıfırlar, ama riskli işlemlerde portföy eşitlemek için yapılır işlem yönüne göre biri kapatılır.
Sag ol
Merak ettğim bir şey var benim Binance TR hesabım var Binance hesabım yok kaldıraçlı işlem yaparken fiyat tahmin ediyoruz ya işte orada BTC'den örnek vereceğim 1000 dolar yüksege ve aşagı düşecegini tahmin etsek ve 2 sinede 5 dolar koysak her türlü kar elde edemez miyiz?

Yeni konular

Geri
Yukarı