Bitirilen oyunları tekrar oynama isteği

PabIo Escobar

Kilopat
Sizde oluyor mu bilmem ama canım böyle birden yıllar önce bitirdiğim bir oyunu oynamak istiyor. Örneğin 2017'de bitirdiğim Soma oyununu oynamak istiyorum. Oyuna giriyorum 5 dakika sonra çok sıkılıp bırakıyorum. Yarım saat sonra canım tekrar oynamak istiyor. Yine indiriyorum giriyorum 5 dakika sonra sıkılıp siliyorum. Bu neden böyle oluyor?

Ayrıca, mesela BioShock oynamak istiyorum 10 dakika sonra canım acayip Witcher 3 oynamak istiyor. Giriyorum 2 saat oynayıp tekrar BioShock'a devam etmek istiyorum. Fakat bir türlü BioShock zevk veremiyor.

Son zamanlarda bu ve bunun gibi garip bir sürü şey yaşıyorum. Zaman zaman Sosyal'de buna benzer konular açıp sorgulayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Gerçekten bir oyunu sevdiysen, açtıktan 5 dakika sonra kapatmazsın. Muhtemelen o oyunun türünü seviyorsun ara sıra aklına düşüyor oynamak için, hayal meyal hatırlıyorsun. Ama açtığında istediklerini bulamıyorsun sanırım.
Ben de mesela ayda bir bölüm This War of Mine oynarım. Ya da aklıma geldikçe Diablo 2 yüklerim bitirene kadar oynarım. Dediğin durum Midtown Madness'ta olmuştu bende. Değişik bir araba yarışı oynayayım dedim. Eskilerden aklıma geldi. Kurdum, 5 dk sonra sildim. Çünkü ben araba yarışı sevmem. Sadece eski tadı alacak mıyım dedim. Alamadım.

Bende Dishonored'ı sekiz defa bitirdim. Nedenini bende bilmiyorum ama hala açsam hala oyuna kendimi kaptırırım ve akar gider.
Wolfenstein the New order altı kez oynadım hala açsam oynarım bazı oyunlarda ne olacağını bilsende tekrardan oynamak çok güzel oluyor.
Tabi bazı oyunları da zorla bitiriyorum sonrasında bir daha bakmam buna diyorum oyunun kalitesine göre oluyor tekrardan oynama isteği bende.

Aynısı bende de var neden bilmiyorum ama yeni oyunlara başlayamıyorum sürekli eski oyunları tekrar oynama isteği ve filimleri tekrar izleme isteği var. Sıkıyor ama sanki hakkını verememişsin gibi bir his var tabi Batman Asylum'da oyunu %100 bitirince bir daha dönüp oynamak istememiştim belki de çözüm budur yapılabilecek her şeyi yapmak?

Canım sıkıldıkça Call of Duty serisi ve batllefield serisi yükleyip oynarım bitirip silerim çünkü beni saran oyun yok

Geri
Yukarı