Bitki arkadaşlarımızı unutmayalım

R.B.D

Kilopat
Değerli ve değerlilik mertebeleri sayesinde dışarıdan gelenlere hoşnutluk sağlayan forumdaşlarım. 👋🏼☝🏼

Bu locada epeydir yoktum. Görüyorum ki yokluğumda hiç farkındalık ve bilinç çatısı altında paylaşım yapan olmamış. 🤧

Zira "yanlış bilgiye tok, doğru bilgiye aç" hayat felsefesi ile bütünleşen bizlerin, bu tip hususi tembellik yapmaları ziyadesiyle beyhudedir. 🤏🏼🤸🏻‍♂️

Bu bağlamda yeni bir hatırlatma yapma temasında kalemimi siz değerli üstatlarıma doğru yöneltmekteyim. ✍️🏃🏻‍♂️

Hocalarım, ☝🏼
Biliyoruz ki sıcak ve kurak bir yaz ayından çıktık. Nereden biliyoruz? Çünkü yaşadık. Gördük ve hissettik. 🙌🏼

Üstadın dediği gibi "sanma ki okuyorum. Ben yaşıyorum." 🎎

Bu bağlamda geçtiğiniz yaz ayının yaralarını sarmak için sessiz ve yeşil dostlarımız olan bitkilerimizi serin ve güneş ışığı alan bir yerde dozunda sulamamız, bu aylarda bizlere düşen vazifedir. 🌱💧

Anlamayın ki sadece bu aylarda sulamamız gerekiyor! 😪
Toprak kontrolü metodu ile bitkilerimizi düzenli olarak sulamalı, topraklarını değiştirmeli ve onlarla hoş hasbihaller yapmalıyız. 🤭✌🏼

Üstada bir gün birisi gelmiş ve demiş ki:
"üstad!, bitki olasım geliyor bazen hayat zor ve hareketli."

Üstadın cevabı ise bizlere ders niteliğinde olmuştur:
"Ey arkadaş!, sen hiç susuz kalıp aynı yerde bekledin mi?"

Ortalık sessizleşir ve üstad tebessüm ile şunu söyler:
"O halde insanlığını bil ve bütün canlılara yardımcı ol!" 🫂

Hayatımızdaki canlı dostlarımız arasında olan bitkilerimizi de ihmal etmeyelim hocalarım. 🙏🏼🤲🏼

Hayırlı pazarlarınız olsun, gün olandan. 🫡😶‍🌫️🏊🏼‍♂️

Saygılarımla. 🌹

Bende diyorum forumda biri eksik, hoş geldiniz tekrardan hocam🌹

Hocam uzun diye okumadım ama haklısınız.

Değerli üstadım, 👌

Hususi olarak okumadığınız her şeyden ileride pişmanlık duyacağınızı düşünmekteyim. Zira insan sürekli kendini geliştirebilir ve üç yumurtaya iki çay kaşığı tuz atıp akabinde yarım çay bardağı sıvı yağ ekleyerek karıştırın.

Nasıl olsa okumuyorsunuz. 🥴😶‍🌫️🤠

Saygılarımla. 🌹

Geri
Yukarı